Eşini otobüs durağında bıçaklayıp ölmesini bekledi

Kayseri'de bir kadın otobüs durağında, evden uzaklaştırma cezası olan kocası tarafından bıçaklandı. Yaralanan eşinin başında bıçakla bekleyerek kimseyi yanaştırmayan cani koca gözaltına alındı. Kadın ise hastane yolunda öldü.

DHA 07.10.2019 - 12:35

Eşini otobüs durağında bıçaklayıp ölmesini bekledi

Kayseri'de bir kadın tartıştığı eşi tarafından otobüs durağında bıçaklanarak öldürüldü.

Olay, saat 09.00 sıralarında merkez Kocasinan ilçesi, Erkilet General Emir Mahallesindeki otobüs durağında meydana geldi.

Cevahir Çay (30) isimli kadın, 10 yıllık eşi Mustafa Çay'ın (35) kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek koruma kararı alınması için mahkemeye başvurdu.

Mahkemenin 1 hafta evden uzaklaştırma cezası verdiği otolastik tamircisi Mustafa Çay, sabah evin önünde eşinin dışarıya çıkmasını bekledi. Cevahir Çay, 2 çocuğunu okula gönderdikten sonra alışveriş yapmak üzere çarşıya gitmek için evden çıktı.

Mustafa Çay, otobüs durağında bekleyen eşinin yanına giderek konuşmak istedi. Eşinin konuşma talebini reddetmesi üzerine, belinden çıkardığı bıçakla Cevahir Çay'ı karın bölgesinden 3 kez bıçakladı.

Çevredekiler, polis ve 112 Acil Servis'e haber verirken, yaralı kadına da yardım etmek istediler. Ancak Mustafa Çay, elinde bıçakla eşinin başında bekleyerek yanına kimseyi yaklaştırmadı.

Kısa süre sonra gelen polis ekibi, Mustafa Çay'ı elindeki bıçağı alarak, etkisiz hale getirdi. Mustafa Çay, gözaltına alınırken, yaralı kadına gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Cevahir Çay, ambulansla hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...