Eşini vurup, anne ve babasının başına silah dayayıp tetiği çeken damat serbest

Kendisinden boşanmak isteyen eşini bacağından yaralayan, eşinin anne ve babasının başına silah dayayıp tetiği çeken belediye işçisi M.G., silahının tutukluk yapması sebebiyle adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

NTV 18.01.2019 - 08:27

Eşini vurup, anne ve babasının başına silah dayayıp tetiği çeken damat serbest

5 yı önce evlenen ve önceki evliliklerinden 3 çocukları olan M.G. ve E.G. çifti yaşanan sorunlar nedeniyle boşanma noktasına geldi. Eşinden gördüğü şiddet üzerine Emine Girişken evi terk ederken, M.G. 2 Ocak akşamı barışma isteğiyle eşinin ailesiyle yaşaıdğı eve gitti. 

Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe'nin haberine göre kısa sürede tartışmaya dönen konuşma sonrası M.G. belindeki silahı çıkardı ve eşine ateş etti. Anne S.D. o anları emniyet ifadesinde, "Tabancayı bana doğrulttu. Sonra yerde yatan kızıma ateş etti. Çünkü önüme geçen kızımı saçından tutarak yere fırlatmıştı. Tabancayı yine benim kafama doğrulttu. Tetiğe bastı. 'Tık' diye bir ses geldi. Tabanca ateş almadı. Bunun üzerine silahın kabzasıyla başıma vurdu, yere düştüm" dedi. 

Elindeki silahla mutfaktan çıkan M.G. bu kez silahını baba O.D.'ye doğrulttu. Damadının tetiğe bastığını ancak tetikten 'çıt' diye bir ses geldiğini ama silahın ateş almadığını belirtti. 

E.G. kaldırıldığı hastanede 10 gün tedavi gördü. M.G. ise olaydan bir gün sonra polislere teslim oldu. Girişken emniyet ifadesinde, eşinin kendisini aldattığını öne sürerek aralarında tartışma yaşandığını iddia etti. Eşini yaraladığı silahı ise olay sonrası dereye attığını söyledi.

'VİDEOLARINI YAYARIM' TEHDİDİ

M.G., iddiaya göre eşinin bir akrabasını da arayarak "Şikayetini geri alsın. Aksi halde gizlice çektiğim videolarını yayacağım" diyerek tehdit etti. M.G. savcılık sorgusu sonrası adli kontrol talebi ile mahkemeye sevk edildi. Adli kontrol kararıyla da serbest bırakıldı. İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi hakkında 2 aylık uzaklaştırma kararı verdi.

"TUTUKLANMASINI TALEP ETTİK"

E.G. ve ailesinin avukatı Tuba Torun ise, "Şüpheli, E.G.'yi ve annesi ile babasını öldürmeyi tasarlamış. Öldürme eylemi, silahın tutukluk yapması sebebiyle teşebbüs aşamasında kalmış. Bu kişinin o akşam yanında işkence aletleri de getirdiği tahmin ediliyor. Çünkü daha önce de eşinin ellerini ve ağzını koli bandı ile bantlayarak şiddet uygulamış. Tüm bunlara rağmen adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. Aile boyu katliam yapacak kadar gözünü karartmış bir kişi halen dışarıda. Ne müvekkil ne anne-babası dışarı çıkabiliyor. Bu kişi halen müvekkili tehdit ediyor. Koruma kararını dahi ihlal ediyor. Tutuklanmasını talep ettik" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...