2002-2005 yılları arasındaki çalışmalarını ‘Medeniyetler Dönemi’, 2005-2011 arasındaki çalışmalarını ise ‘İstanbul Dönemi’ olarak adlandıran Neslihan Aydınlıoğlu Eşin, güçlü kompozisyonlarında birçok elementi bir araya getirerek birikimlerini estetiksel kullanma kabiliyeti ile birleştiriyor.

Eserlerini 25 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturacak olan Eşin; Medeniyetler Dönemi’nde akrilik boya ve karışık teknikle Anadolu medeniyetlerini çalışırken, İstanbul Dönemi’nde yine karışık teknikle yoğun doku efektleri üzerine İstanbul’un tarihi eser profillerini yansıtıyor.

2002–2005 yılları arasında gerçekleştirdiği çalışmalarında titiz, detaycı ama sınır tanımayan bir yaklaşımla Anadolu medeniyetlerini tuvaline aktaran sanatçı, asırlar boyu Anadolu’da yaşayan medeniyetleri birbirine bağlayan çalışmalarında bazen figürsel bazen ise soyut anlatımları tercih ediyor. Eşin, medeniyetleri yansıtırken çok farklı yorumlarla çalıştığı peyzajlar ile de Anadolu toprağının zenginliğini ve güzelliğini aktarmayı hedefliyor.

Eserlerindeki ikinci dönemi temsil eden ‘İstanbul’da ise sanatçı 2005 yılından sonra Anadolu’dan aldığı bu güç ile dünyanın çekim merkezi, medeniyetlerin beşiği, Anadolu’ya giriş kapısı, İpek Yolu’nun durağı ve Osmanlı’nın ihtişamı ile İstanbul aşkını tuvale yansıtıyor. Eşin’in bu dönem eserlerinde malzeme farklılıkları, renklerin yoğunluğu, can alıcı değerleri İstanbul’un dişiliğinden, zengin karmaşık kültürel dokusundan etkileşimi görülüyor.

Kuratörlüğünü Beste Gürsu’nun yaptığı sergi 25 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.