Eski AK Parti milletvekiline FETÖ'den 6 yıl hapis

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski AK Parti Yalova Milletvekili Önder, 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

DHA 29.11.2017 - 17:30 | Son Güncelleme : 29.11.2017 - 17:42

şükrü önder.jpg

Yalova'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, ByLock kullandığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan eski AK Parti Yalova Milletvekili Şükrü Önder, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Yalova Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın üçüncü duruşmasına, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan tutuklu sanık Önder, avukatı ve yakınları katıldı.

Mahkeme heyetinin talebi üzerine iddianamenin okunduğu duruşmada, daha önce istenilen dijital materyal analiz raporu paylaşıldı.

11 KEZ OTURUM AÇMIŞ

Rapora göre, GSM hattı ile cihazın birbiriyle örtüştüğü, kriptolu ve şifreli olarak kullanılan ByLock programında 11 kez oturum açıldığı belirlendi.

Etkin pişmanlıktan faydalanmayan eski AK Parti Milletvekili Önder'in kesin olarak ByLock kullandığının anlaşıldığı, FETÖ üyesi olduğu kabul edilerek cezalandırılması istendi.

Önder, hakkındaki iddiaları reddederek, "ByLock'u kullanmadığıma emin olduğumdan dolayı tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum" ifadesini kullandı.

Mahkeme heyeti, Önder'i 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

1. Sınıf Emniyet Müdürü Şükrü Önder, 2002-2007 yılları arasında AK Parti Yalova Milletvekilliği yapmıştı.

Sayfa Yükleniyor...