İlişkili Haberler

Eski Milli Savunma Bakanı Mehmet Ercan Vuralhan'ı (75) bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Yüksel K. "kasten öldürme" suçundan tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tutuklanması istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen şüpheli Yüksel K'nın mahkemedeki işlemleri sona erdi.

Hakimlik Yüksel K'nın "kasten öldürme" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

BORÇ İSTEYİNCE...

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan ve plastik üretim işi yaptığı belirtilen şüpheli Yüksel K. ilk ifadesinde, Vuralhan'a birlikte iş yapma vaadiyle 2014'ten bu yana yüksek miktarda para verdiğini öne sürdü. 

Vuralhan'a 2014 yılından itibaren 650 bin dolar ve 350 bin lira para verdiğini, bir iş yapamayınca da parasını istediğini anlatan şüpheli Yüksel K, "Dün Sirkeci'de bir kafede buluştuğumuzda da 'Yurtdışından param gelecek bana 2 bin 500 lira daha borç ver.' deyince kendimi kaybettim. Yanımdaki bıçakla saldırdım" iddiasında bulundu.

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Bu arada Adli Tıp Kurumu'ndan bir yakını tarafından alınan ve Zincirlikuyu Mezarlığı Gasilhanesi'ne götürülen Mehmet Ercan Vuralhan'ın cenazesinin yarın Levent Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Sirkeci'deki bir kafede oturan 75 yaşındaki Vuralhan, dün Yüksel K. tarafından bıçaklanmış, kaldırıldığı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.