Eski kayınpederi ve baldızını öldüren sanığa müebbet hapis

Elazığ'da boşandığı eşinin babası ve kız kardeşini av tüfeğiyle öldürdüğü, erkek kardeşini yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanığa müebbet ve 34 yıl hapis cezası verildi.

Anadolu Ajansı 13.12.2016 - 15:49

Eski kayınpederi ve baldızını öldüren sanığa müebbet hapis

Elazığ'da eski kayınpederi ve baldızını öldürdüğü, kayınbiraderini yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanık, müebbet ve 34 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Hüseyin Çelik ve ona yardım ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Mehmet Atamaz ile avukatları katıldı.

Duruşmada mütalaasını sunan savcı, sanık Çelik'in "kasten öldürmek", "öldürmeye teşebbüs" ve "konut dokunulmazlığını ihlal" suçlarından, diğer sanık Atamaz'ın da "yardım etmek" suçundan cezalandırılmasını istedi.

Çelik, savunmasında, pişman olduğunu belirterek, "Baldızım Hacer Kara'ya bir kastım yoktu, eşim zannettim" dedi.

Sanık Atamaz da suçsuz olduğunu ileri sürerek, beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Çelik'e, eski baldızı Hacer Kara'yı öldürmekten müebbet, eski kayınpederi Bayram Kara'yı öldürmekten 18 yıl, eski kayınbiraderi Aziz Kara’yı yaralamaktan 13 yıl, konut dokunulmazlığını ihlal suçundan da 3 yıl hapis cezası verdi.

Sanık Atamaz ise Çelik'e yardım etmek suçundan 11 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Dilek Kara'dan boşanan Hüseyin Çelik, 24 Ocak'ta eski kayınpederinin Olgunlar Mahallesi'nde bulunan ikinci kattaki evine balkondan girmiş, yanındaki av tüfeğiyle odaları dolaşarak, boşandığı eşinin babası Bayram (61), kız kardeşi Hacer (16) ve erkek kardeşi Aziz Kara'ya (29) ateş etmişti. Silah seslerini duyan evdeki diğer aile bireylerinin uyanması üzerine Hüseyin Çelik, balkondan atlayarak kaçmıştı.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan Bayram ve kızı Hacer Kara, müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Cinayetin ardından gözaltına alınan Çelik tutuklanmış, Mehmet Atamaz ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...