Eski PKK’lı keçiye tecavüz etti

Muğla’da eski örgüt üyesi olduğu saptanan biri makilik alanda keçiye tecavüz ederken suç üstü yakalandı.

01.09.2010 - 13:32

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün akşam saat 20.00 sıralarında, ihbar üzerine İçmeler Beldesi, Köyiçi Mevkii'ndeki makilik alanda Fatma C.'nin evinin yakında otlaması için bıraktığı 1 yaşındaki dişi keçiye tecavüz eden Y.G'yi, suçüstü yakaladı.

Bu sırada keçisini kontrole gelen Fatma C, polislerden olayı öğrenince şoke oldu.

Gözaltına alınan Y.G. ekip otosuyla, keçi ile sahibi ise İçmeler Belediyesi'ne ait bir kamyonetle Çarşı Polis Merkezi'ne götürüldü.

İfadesine başvurulan Fatma C, keçisine tecavüz eden Y.G'den şikayetçi oldu.

Yapılan Genel Bilgi Toplaması'nda Y.G’nin PKK'nın eski mensubu olduğu 10 yıl önce güvenlik güçlerine teslim olduğu ve bir süre tutuklu kaldığı cezaevinden 2003 yılında aftan yararlanarak çıktığı belirlendi.

Y.G'nin, polisteki sorgusunda hayvanları gördüğünde kendini kontrol edemediğini söylediği öne sürüldü. Polisin Y.G'nin 7 yıldır oturduğu İçmeler Beldesi'ndeki evinde yapılan aramada ise suç unsuru bulunmadı.

Veterinere götürülerek kontrolden geçirilen keçide sperme rastlandı. ‘Hayvanlara Kötü Muamele’ suçundan işlem yapılan Y.G. hakkında hazırlanan dosya savcılığa gönderildi.

Halen olayın şokunu yaşadığı görülen Fatma C, “Ne günlere kaldık, keçiye bile göz dikiliyor” dedi. Keçisini teslim alan Fatma C, kesip gömeceğini ya da yem yapılmak üzere hayvan barınağına vereceğini açıkladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...