Eski polis müdürünü darp eden Onur Özbizerdik tutuklandı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube eski Müdürü Adil Serdar Saçan'ı darp ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Onur Özbizerdik ifadesinde "Alkollüydüm ne yaptığımı hatırlamıyorum" dedi. Özbizerdik nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

DHA 26.09.2016 - 10:57 | Son Güncelleme : 26.09.2016 - 14:26

Eski polis müdürünü darp eden Onur Özbizerdik tutuklandı

İstanbul Beşiktaş'ta ünlülerin gittiği bir eğlence mekanında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube eski Müdürü Adil Serdar Saçan'ı darp ettiği, olay yerine gelen polislere de mukavemette bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Alaattin Çakıcı'nın üvey oğlu Onur Özbizerdik, adliyeye sevk edildi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Özbizerdik'in, hakkında soruşturma yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ifadesi alındı.

Onur Özbizerdik, poliste verdiği ifadesinde "Alkollüydüm ne yaptığımı hatırlamıyorum" dediği öğrenildi.

Gasp Büro Amirliğinde olayla ilgili ifadesi alınan Onur Özbizerdik "Olay günü aslında alkol almayacaktım.Ancak arkadaşlarımın ısrarıyla alkol aldım. Alkolün etkisiyle ne yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum.

Adil Serdar Saçan'la herhangi bir problemim yok. Zaten onunla kavga ettiğimi dahi hatırlamıyorum. Onunla kavga ettiğimi ve neler yaptığımı beni gözaltına alan polisler öğrendim" dedi.

Soruşturma savcısı, şüpheli Özbizerdik'i, "kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnme" suçlarından tutuklanması istemiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.

Onur Özbizerdik nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. 

Sayfa Yükleniyor...