Eski savcı Ferhat Sarıkaya için ek gözaltı süresi

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından meslekten ihraç edildikten sonra gözaltına alınan eski savcı Ferhat Sarıkaya'nın gözaltı süresi 4 gün uzatıldı.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 06.11.2018 - 15:42 | Son Güncelleme : 06.11.2018 - 16:57

Eski savcı Ferhat Sarıkaya için ek gözaltı süresi

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca (HSK) geçen hafta meslekten ihraç edildikten sonra gözaltına alınan eski Cumhuriyet savcısı Ferhat Sarıkaya'nın gözaltı süresi 4 gün uzatıldı.

Sarıkaya'ya ilişkin soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Özcan, gözaltına alınmasından bu yana Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde bulunan şüphelinin gözaltı süresinin uzatılması için sulh ceza hakimliğine talepte bulundu.

Bunun üzerine Sarıkaya polis tarafından Ankara Adliyesi'ne getirilerek, nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarıldı. Sarıkaya'nın da beyanını alan nöbetçi hakimlik, Savcı Özcan'ın talebini kabul ederek, şüphelinin gözaltı süresini 4 gün uzattı. Sarıkaya, bu işlemin ardından yeniden emniyete götürüldü.

FETÖ'nün ilk kumpası olduğu iddia edilen Şemdinli davasını açan ve hazırlanan iddianamede imzası bulunan Sarıkaya, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından savcılığa giderek itirafçı olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...