Eski vekile silahlı saldırı

Anatavan Partisi Bursa eski milletvekili Mehmet Gedik Bursa'nın Mudanya ilçesinde bir restoranda uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Gedik'in Eskişehirspor-Trabzonspor maçı sonrası başlayan tartışma sonrası öldürüldüğü öne sürüldü.

Anadolu Ajansı 22.04.2011 - 23:33

Eski vekile silahlı saldırı

1987-1995 yılları arasında Anatavan Partisi Bursa milletvekilliği görevinde bulunan Mehmet Gedik, arkadaşlarıyla birlikte Bursa'nın Mudanya ilçesinde bir restorana gitti.

Restoranda Eskişehirspor-Trabzonspor maçını izleyen Gedik ile yan masada oturan M.A.Ş. adlı kişi arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından Gedik, M.A.Ş tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu olay yerinde yaşamını yitirdi.

Gedik'in arkadaşlarıyla birlikte izlediği Eskişehirspor-Trabzonspor maçının 0-0 sona ermesinin ardından argo konuştuğu, tartışmanın, yan masada bir kadın ile birlikte oturan zanlı M.A.Ş'nin ''Yanımda bayan var. Biraz dikkatli ol'' uyarısında bulunmasının ardından başladığı öne sürüldü.

Zanlı, gözaltına alınarak Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlının saldırıda kullandığı silahın yanı sıra üzerinde bir silah daha bulunduğu öğrenildi.

Olay sırasında zanlı M.A.Ş'nin yanında bulunan, açık kimliği verilmeyen kadının da güvenlik güçlerince gözaltına alınarak Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Cumhuriyet Savcısının olayın meydana geldiği restoranda incelemelerini tamamlamasının ardından, başına ve boynuna 4 kurşunun isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiği belirlenen Gedik'in naaşı, cenaze aracına bindirilerek otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Bu arada Gedik'in yanında bulunan Bursa eski Defterdarı Muzaffer Karakaş, saldırının etkisiyle fenalaştığı ve hastaneye kaldırıldı.

'TARTIŞMA MAÇ YÜZÜNDEN ÇIKMIŞ'
Kendisi gibi eski Bursa milletvekili olan Gedik'in vefat haberini alır almaz Mudanya'ya hareket eden Eski Başbakan Yardımcılarından Ertuğrul Yalçınbayır, olay yerinde saldırının detayları hakkında bazı bilgiler aldıktan sonra şunları söyledi:

''Savcı Bey gerekli incelemeleri yapıyor. Aldığım bilgiye göre kişi yakalanmış. Sanırım Eskişehirspor-Trabzonspor maçını seyretmişler. Maç sonucu konusundaki tartışmalar sırasında kişi çekmiş silahını... Tartışma maç yüzünden çıkmış. Vuran da vurulan da Trabzon Çaykaralı, ikisi de Trabzonspor'un galibiyetini istiyor. Aralarında geçmişe dayalı husumet yok.''

Saldırganın yanında bir kadının bulunduğunu öğrendiğini belirten Yalçınbayır, ''Maç sonucundan kaynaklanan sinirli bir hal'' dolayısıyla olayın yaşandığını ifade etti.

Yalçınbayır, Gedik'in, olay sırasında eski Bursa Defterdarı Muzaffer Karakaş ve bir arkadaşıyla maç seyrettiğinin bildirildiğini sözlerine ekledi.  

MEHMET GEDİK KİMDİR?
Mehmet Gedik, 1953 yılında Trabzon'un Çaykara ilçesinde doğdu. Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitiren Gedik, serbest müteahhitlik yapmıştı. TBMM'nin 18 ve 19. döneminde milletvekili olarak görev yapan Mehmet Gedik, 2 çocuk babasıydı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...