Eski vekilin arasizinde Ergenekon araması

Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara'da eski DYP Milletvekili Salih Çelen’e ait olduğu belirtilen bir arazide arama yapıldı. Çelen, "Veli Küçük'ün adamı olmakla suçlanıyorum" dedi.

28.04.2009 - 11:17

Eski vekilin arasizinde Ergenekon araması

Polise gelen bir ihbar mektubu üzerine Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların talebi ve mahkemenin verdiği kararla, bir avukata ait villada Ankara Emniyet Müdürlüğü terörle mücadele ekipleri arama başlattı.

Jandarma ekiplerinin çevre güvenliğini aldığı arama sırasında eski DYP Milletvekili ve Zübeyde Hanım Şehit Anaları Vakfı Başkanı Salih Çelen, bulunan evrakların vakfa ait olduğunu belirterek, "Benim buraya evrak ve mühimmat sakladığım, ayrıca Veli Küçük'ün yakın adamı olduğum ileri sürülmüş. Veli Küçük'ü hayatım boyunca görmedim, tanımam. Tamamen yalan. Evraklar bana ait. Suç unsuru içeren herhangi bir evrak yok'' dedi.

''Gölbaşı yakınlarında geçtiğimiz günlerde bir kısmı yakılmış halde bulunan ve Tansu Çiller'in Başbakanlık yaptığı döneme ait olduğu iddia edilen evraklarla ilgili adının geçtiğinin'' hatırlatılması üzerine Çelen, şöyle konuştu: ''İmha edilen evraklar bu belgelerin devamıdır. Bunlar bana göre lazım olanlardır, onlar lazım olmayanlardır. Muhafaza edecek yerimiz yoktu. Ankara'da iki büroda bunları muhafaza ediyordum. İki büroya son 7 yıldır kira ödüyorum. Daha fazla kira ödemeyeyim diye içinden evrakları seçtim, lazım olanları buraya getirdim, lazım olmayanları imha edin dedim.''

Salih Çelen, ''Gözaltına alınacak mısınız?'' sorusuna ise ''Hayır'' yanıtını verdi.   Arama çalışmaları öğleden sonra tamamlandı. Arama sonrası gözaltına alınan olmadığı belirtiliyor.

EMEKLİ ASKERİN EVİ DE ARANIYOR
Öte yandan, soruşturma kapsamında Mühye Köyü’nde emekli bir askerin evinin de arandığı belirtildi

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...