Eski WikiLeaks'çi para peşinde

WikiLeaks'in eski sözcüsü Domscheit-Berg, site ve Julian Assange hakkında kitap yazdığını duyurdu. Yazar, yakında kendi 'belge ifşaat' sitesini de açacak.

23.12.2010 - 11:23

Eski WikiLeaks'çi para peşinde

ABD'nin gizli belgelerini yayımlayan Wikileaks'in eski sözcüsü Daniel Domscheit-Berg'in, siteyle ilgili bir kitap yazdığı bildirildi.

Crown Yayıncılık, Daniel Schmitt adıyla da bilinen Domscheit-Berg'in siteyle ilgili bildiği herşeyi kaleme aldığı kitabının şubatta piyasaya çıkacağını açıkladı.

"Inside Wikileaks: My Time with Julian Assange at the World's Most Dangerous Website" (Wikileaks'in İçinden: Julian Assange ile Dünyanın En Tehlikeli İnternet Sitesindeki Dönemim) adlı kitapta, sitenin gelişiminin, fonlarının ve iç çekişmelerin gözler önüne serileceği kaydedildi.

Daniel Domscheit-Berg'in Assange ile 2007'de tanıştığı biliniyor. Domscheit-Berg, üç ay önce Assange ile kişisel, ''etik ve siyasi farklılıkları'' nedeniyle Wikileaks'ten ayrılmıştı ve gelecek yıl başında faaliyete geçecek olan kendi platformu Openleaks.org'u kuracağını açıklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...