Eskişehir'de 'Kentsel gelişim' operasyonu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik yapılan yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınan 24 kişiden 5'i serbest bırakıldı. İfadeye çağrıldığı iddialarını yalanlayan Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, operasyonu 'seçim arifesinde itibarsızlaştırma' olarak nitelendirdi.

Eskişehir'de 'Kentsel gelişim' operasyonu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Kentsel gelişim ihalesi'yle ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında bu sabah gözaltına alınan 23 kişiden 5'i serbest bırakıldı. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 18 kişinin ise sorgularının devam ettiği bildirildi.

2 yıldır süren 'Kentsel gelişim ihalesi'nde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla başlayan soruşturmada şüpheliler evlerinden gözaltına alınırken, belediyede herhangi bir aramanın yapılmadığı, evrakın daha önce incelendiği belirtildi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılan ''Porsuk Çayı ve muhtelif kanallarda düzenlemeler, masal dünyası ve Eskişehir kentsel gelişim projesi yapım işi ihalelerinde, ihalelere fesat karıştırıldığı, kamu zararına neden olunduğu'' şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada 23 kişi gözaltına alınmıştı.

BÜYÜKERŞEN: İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABASI
İfadesi alınmak üzere savcılığa çağrıldığı iddia edilen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise iddiaları yalanladı.

Büyükerşen, yapılan operasyonu "seçim arifesinde itibarsızlaştırma" olarak nitelendirdi.

'BENİMLE UĞRAŞIYORLAR'
Sabahın erken saatlerinde bir operasyona maruz kaldıklarını belirten Büyükerşen, şunları söyledi:

''Gözaltına alınan arkadaşlarımız hakkında emniyetten bize açıklama yapılmadı. İnternette beni ifadeye çağırdıklarına dair bir takım haberler dolaştığını görüyoruz. Beni ifadeye çağırmadılar, böyle bir şey yok. Benimle uğraşıyorlar. Fakat netice alınamadığı için arkadaşlarımızla uğraşmaya devam ediyorlar. Benim ve Eskişehir için endişelenecek bir şey yok. Yaptığımız hizmetleri bütün Türkiye ve yurt dışından kurum ve kuruluşlar biliyor.''

CHP'Lİ VEKİLLER ESKİŞEHİR'E GİTTİ
Öte yandan CHP'nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ve bazı partililer Eskişehir'e gitti.

'TEŞEKKÜR ETMELİLER'
Yerel yönetimlerden sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel ise, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik operasyonla ilgili, ''Eğer bir yanlış varsa elbette ki ortaya çıkarılmalı. Yoksa da o arkadaşlarımızın aklanmasına vesile olacaktır bunlar. Bugünkü operasyonla ilgili oradaki bu işin muhatapları benim gibi yapılana teşekkür etmeliler'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...