Eskişehir'de üniversite saldırısında ölen akademisyenlere veda (Cenaze namazını babası kıldırdı)

Eskişehir'de araştırma görevlisi Volkan Bayar'ın silahlı saldırısında hayatını kaybeden Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mikail Yalçın, Araştırma Görevlisi Yasir Armağan ve Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak toprağa verildi. Cenaze namazını Yasir Armağan'ın emekli imam olan babası Fahri Armağan kıldırdı.

Anadolu Ajansı - DHA 07.04.2018 - 15:30

Eskişehir'de üniversite saldırısında ölen akademisyenlere veda (Cenaze namazını babası kıldırdı)

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi'nde araştırma görevlisi Volkan Bayar tarafından tabancayla vurularak öldürülen dört akademisyenden üçü Tokat ve Kayseri'de son yolculuğa uğurlandı.

Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Mikail Yalçın (33) ve Araştırma Görevlisi Yasir Armağan (35) memleketleri Tokat'ta toprağa verildi. Araştırma Görevlisi Yasir Armağan'ın cenaze namazını, emekli imam olan babası Fahri Armağan kıldırdı.

ESOGÜ'nün Meşelik Kampüsü'ndeki Eğitim Fakültesi'nde geçen perşembe araştırma görevlisi Volkan Bayar tarafından tabancayla vurularak öldürülen 4 kişiden Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mikail Yalçın ve Araştırma Görevlisi Yasir Armağan'ın cenazeleri otopsi işlemleri ve dün ESOGÜ'de düzenlenen törenin ardından memleketleri Tokat'a getirildi. Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Mikail Yalçın için, Turhal ilçesine bağlı Üçyol köyünde öğle namazını takiben cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Turhal Kaymakamı Ahmet Suheyl Üçer, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Dekan Yardımcısı Yalçın'ın ailesinin yanı sıra vatandaşlar katıldı. Cenaze namazının ardından Prof. Dr. Mikail Yalçın'ın cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.

'TEK AMACI OKUMAK VE OKUTMAKTI'

Araştırma Görevlisi Yasir Armağan
için ise Tokat merkezinde cenaze töreni düzenlendi. Armağan'ın cenazesi Tokat Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla Karşıyaka Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Evin önünde Yasir Armağan'ın imam olan eniştesi Nuri Akıncı tarafından helallik alındı. Nuri Akıncı, “Tek amacı, tek hedefi, tek ideali, dinine, vatanına milletine bağlı olan, tek amacı, okumak ve okutmak olan ama haince bir olayla şehit edilen dört yavrumuzdan biri olan ama geride mangal yürekli bir baba, metanetli bir eş, iki tane yetim yavru bırakarak aramızdan ayrılan onu, son yolculuğuna uğurlamak için gelen eş, dost, akraba Yasir Armağan’ı nasıl bilirsiniz?" dedi. Burada baba Fahri Armağan ve anne Zennure Armağan ve eşi Gökçen Armağan, Yasir Armağan’ın tabutuna dokunarak gözyaşı döktü. 2 çocuk babası Yasir Armağan'ın cenazesi daha sonra cenaze namazı için Takyeciler Cami'ne getirildi.

OĞLUNUN CENAZE NAMAZINI KILDIRDI

Takyeciler Cami'nde düzenlenen cenaze törenine, AK Parti Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Porf. Dr. Mustafa Şahin, İl Müftüsü Ahmet Erdem ile vatandaşlar katıldı. Yasir Armağan'ın cenaze namazını emekli imam olan babası Fahri Armağan kıldırdı.

Tokat Milletvekili Coşkun Çakır yaptığı açıklamada “İnşallah ülkemiz bir daha böyle bir hadise ile karşılaşmaz. Hepimizi, Tokat’ımızı yasa boğa bir hadise olmuştur. Cenazesini emekli imam olan babası kıldırdı. Allah ona metanet vermiş, metanetini artırsın" dedi.

Kılınan cenaze namazının ardından Araştırma Görevlisi Yasir Armağan'ın cenazesi Erenler Mezarlığı'nda toprağa verildi.

DR. ÖĞR. SERDAR ÇAĞLAK DA KAYSERİ'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Yine aynı saldırıda hayatını kaybeden Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak'ın (33) cenazesi, memleketi Kayseri'de defnedildi.

ESOGÜ'de düzenlenen törenin ardından Çağlak'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Kayseri'deki Hunat Camisi'ne getirildi.

Çağlak'ın cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından İldem Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze törenine, Çağlak'ın babası Abdullah Çağlak, ailesi, yakınları, üniversiteden arkadaşları ve öğrencilerinin yanı sıra Vali Süleyman Kamçı ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven katıldı.

Çağlak'ın üniversiteyi kazanmadan önce babasının yanında manavda çalıştığı öğrenildi.

Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan Volkan Bayar'ın silahlı saldırısında, Çağlak ile birlikte, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu ile Arş. Gör. Yasir Armağan da hayatını kaybetmişti.

Yüksek lisansını Florida State Üniversitesi'nde yapmıştı

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi Han Mahallesi'nde 1985 yılında dünyaya gelen Çağlak, 2007 yılında Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu.

Yüksek lisansını Florida State Üniversitesi'nde fen eğitimi alanında 2010 yılında tamamlayan Çağlak, aynı üniversitede 2015 yılında "Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme" alanında doktorasını tamamladı.

ESOGÜ Eğitim Fakültesi'nde 2016 yılında göreve başlayan Çağlak, 2017 yılında Dr. Öğr. Üyesi unvanını kazandı.

Saldırgan Volkan Bayar tutuklanmıştı. Soruşturma sürüyor.

ÜNİVERSİTEDE 150'DEN FAZLA AKADEMİSYEN FETÖ'CÜ DİYE ŞİKAYET ETMİŞ (VOLKAN BAYAR KİMDİR?)

Sayfa Yükleniyor...