Eskişehir'de yapay plaj temiz

Eskişehir Sağlık Müdürü Uzman Dr. Hüseyin Fidan, 10 Ağustosta yapılan analizlere göre Kent Park'taki iki havuz ve yapay plajın suyunun temiz olduğunu belirlediklerini bildirdi.

NTV Haber 02.09.2009 - 16:49

Eskişehir'de yapay plaj temiz

Hüseyin Fidan, yaptığı yazılı açıklamada, Eskişehir Büyükşehir Belediyesince açılan Kent Park'ta bir büyük yüzme havuzu, bir çocuk yüzme havuzu ve bir yapay plaj bulunduğunu belirtti.

Havuzlar ve yapay plajda inceleme yaptıklarını ifade eden Fidan, şunları kaydetti:

''Yapay plajda Sağlık Bakanlığınca yayımlanan yüzme havuzlarının denetimi hakkındaki genelgede belirtilen kimyasal ve mikrobiyolojik kriterler ve TS 11899 standardı esas alınarak incelemeler yapıldı.

Söz konusu yerdeki suyun giriş, orta ve çıkış kısmından numuneler alındı. Mikrobiyolojik ve kimyasal yönden halk sağlığı laboratuvarında analiz yaptırıldı.

10 Ağustos'ta alınan numunelerin analiz sonuçlarına göre, yapay plaj suyunun giriş, orta ve çıkış kısmından alınan numunelerin kimyasal analiz sonuçlarında klor miktarı yüksek ancak diğer kimyasal parametreler uygun bulunmuştur. Kent Park'taki iki havuz ve yapay plajın suyunun temiz olduğunu belirledik.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...