Eşler neden kocalarına sadık kalıyor?

Aldatılan futbolcu eşleri, bu duruma belki de içinde bulundukları yaşam tarzı nedeniyle katlanıyor... Ancak Anne Sinclair ya da Hillary Clinton gibi kendileri de profesyonel ve başarılı olan kadınların sadakatlerini anlamak oldukça zor...

29.08.2011 - 10:14

Eşler neden kocalarına sadık kalıyor?

Independent gazetesi editörlerinden Yasmin Alibhai-Brown, eski IMF başkanı Dominique Strauss-Kahn hakkındaki iddialara rağmen, kendisine sadık kalan eşi Anne Sinclair'in tutumuyla ilgili bir değerlendirme kaleme aldı.

"Eşler niye kocalarına sadık kalıyor?" başlıklı yazıda, Sinclair'in varlıklı bir ailenin çocuğu olduğu ve Fransa'da hem zekâsı hem de güzelliğiyle övülen bir televizyon gazetecisi olduğu belirtiliyor.

Sinclair, eşi Manhattan'da bir otelde, otel görevlisine tacizde bulunmakla suçlanan eşine, tüm süreç boyunca destek olarak dünya medyasının odağı haline gelmişti.

Independent yazarı, Strauss-Kahn aleyhindeki iddialara farklı yaklaşsa da, tüm tarafların, Sinclair'in tutumunu anlamaya çalıştıklarını ve eşinin Strauss-Kahn'a değil, Strauss-Kahn'ın eşine muhtaç olduğunu söylüyor.

Alibhai-Brown'a göre, eşlerini aldatan futbolculara bağlı kalan kadınların, belki içinde bulundukları yaşam tarzı nedeniyle katlanıyor olabileceklerini ancak Anne Sinclair ya da Hillary Clinton gibi kendileri de profesyonel ve başarılı olan kadınların sadakatlerini anlamanın daha zor olduğunu belirtiyor.

Başarılı ve sadık kadınlar listesine, Eleanor Rossevelt, Arnold Schwarzeneger'in eşi Maria Shriver ve Londra Belediye Başkanı Boris Johnson'un eşi Marina'yı da ekleyen yazar, kendisinin de yıllar önce benzer bir durumu yaşadığını da belirtiyor.

Alibhai-Brown'a göre, kadınların sadakatini, kendi başlarına kalmaktan korktukları ya da mazoşist oldukları gibi açıklamalar yerine aşırı idealist olmalarıyla açıklamak gerekli.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...