Esnaf zabıtalara bıçakla direndi

Trabzon'da iş yeri önündeki masaların kaldırılması kararına tepki gösteren bir esnaf, zabıta ve polise bıçakla direndi.

07.11.2016 - 14:07 | Son Güncelleme : 07.11.2016 - 14:09

Esnaf zabıtalara bıçakla direndi

Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki Atatürk Alanı'nda bir binanın 3. katında kafesi bulunan H.Ş, belediyeye işgaliye ücreti verdiği gerekçesiyle, binanın giriş kısmına masa ve sandalyeler koyarak, müşterilerine servis yapmaya başladı.

Kısa bir süre sonra zabıta tarafından iş yeri sahibine alanın boşaltılması için tebligatta bulunuldu.

Aradan geçen sürede tebligatın gereğinin yapılmadığı gerekçesiyle iş yerine gelen zabıta ekipleri, H.Ş'ye masa ve sandalyelerini kaldırması gerektiğini bildirdi.
"Belediyeye işgaliye ücreti verdiğini ve alanı boşaltmayacağını" söyleyen H.Ş, bıçakla zabıta ekiplerinin üzerine yürüdü.

Olay yerine çağrılan polis ekiplerinin ikna etmeye çalıştığı H.Ş, "Belediye Başkanı buraya gelecek. Ben 7 aydır işgaliye parası veriyorum. Şimdi neden masalarım kaldırılıyor?" dedi.

Çevredeki esnafın da bıçağı bırakması için konuştuğu H.Ş'yi, polis ekipleri, bir anlık dalgınlığından yararlanarak etkisiz hale getirdi.

Arbede sırasında elinden hafif yaralanan iş yeri sahibi, olay yerine çağrılan ambulanstaki tedavisinin ardından gözaltına alındı.

Olay yerinde gelişmeleri takip eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Muharrem Öztürk, "Eski dönemden geçici olarak kendisine 3 aylık izin verilmiş. Sözleşmesi olması ve kaldırması gerekmesine rağmen kaldırmıyor. Kendisi bizi tehdit etti, suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...