Esnafla kavga eden grup polis merkezine silahla saldırdı

Adıyaman’da, esnaftan haraç isteyen grup ile esnaflar arasında gündüz saatlerinde 8 kişinin yaralandığı 10 kişinin ise gözaltına alındığı kavga gece saatlerinde de başlarken kavgaya karışan şahıslar polis merkezine silahlarla saldırdı.

Haberler - İHA 01.04.2016 - 07:58 | Son Güncelleme : 01.04.2016 - 07:59

Esnafla kavga eden grup polis merkezine silahla saldırdı
Fatih Mahallesi'nden oturanlar, yaşanan olaylar nedeniyle sopalarla dışarıya çıktılar

Adıyaman'da Fatih Mahallesi Fatih Camii yakınlarında esnaflardan haraç isteyen şahıslar ile esnaflar arasında gündüz saatlerinde silahlı, sopalı, bıçaklı ve taşlı kavga yaşandı.

Yaşanan kavgada 8 kişi yaralanmış 10 kişi ise gözaltına alınmıştı. Polis ekipleri gece saatlerine kadar olay yerinde nöbet beklerken esnaftan haraç istedikleri iddia edilen kalabalık bir grup Fatih Mahallesinde bulunan polis merkezine tabanca, pompalı av tüfeği ve taşlarla saldırdı.

Polis telsizlerinden "saldırıya uğradık" anonsları gelmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri saldırının yapıldığı polis merkezine gelirken saldırıyı gerçekleştiren grup silahlarıyla beraber gecenin karanlığında kayıplara karıştı.

Mahalleli de, ellerine aldıkları, sopa, kürek, taş ve kesici aletlerle sokağa dökülerek polis merkezine saldırıyı gerçekleştiren ve esnaftan haraç isteyen grubu yakalamak istedi.

Olay yerine gelen Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, mahalle halkını uzun süre sakinleştirmeye çalıştı. Zaman zaman gergin anların yaşandığı sakinleştirme çalışmaları sonrasında mahalle halkı evlerine geri döndü.

Mahalle halkı esnaftan haraç isteyen ve polis merkezine saldıran gurubun Adıyaman’dan atılmasını, atılmaması halinde şahısların ikametlerine baskın yapacaklarını olayın hiçbir şekilde bitmeyeceklerini vurguladılar.

Sayfa Yükleniyor...