Etgar Keret İstanbul'da okurlarıyla buluşuyor

'Yedi Güzel Yıl' adlı öykü kitabı tüm dünyadan önce Türkiye'de Siren Yayınları tarafından yayımlanan Etgar Keret, yarın Beyoğlu Robinson Crusoe Kitabevi'nde okurlarıyla buluşuyor.

13.11.2013 - 16:15

Etgar Keret İstanbul'da okurlarıyla buluşuyor

'Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü', 'Buzdolabının Üstündeki Kız', 'Nimrod Çıldırışları', 'Kapı Birden Vuruldu' ve bu ay yayımlanan 'Yedi Güzel Yıl'ın yazarı, Meduzot’un Altın Kamera ödüllü yönetmeni ve 'Bilek Kesenler'in yaratıcısı Etgar Keret, 14 Kasım Perşembe günü saat 17.00’de, Beyoğlu Robinson Crusoe Kitabevi'nde okurlarıyla buluşuyor.

Yazarın ‘neredeyse gerçek’ öykülerinden oluşan 'Yedi Güzel Yıl', tüm dünyadan önce Türkiye’de, geçtiğimiz hafta Siren Yayınları tarafından yayımlandı.

Gerçeklerle dirsek temasında ve ters köşelerle dolu bu öyküler, amansız yaşama uğraşını mizahi bir dil ve sevecenlikle gözler önüne seriyor.

Etgar Keret, 'Yedi Güzel Yıl'da bu defa kendi hayatına kesikler atıyor ve bir baba, bir oğul, bir eş ve bir yazar olarak Ortadoğu'daki yaşamına dair öyküler anlatıyor. 'Yedi Güzel Yıl', güldürürken ağlatacak ve Keret'in ters köşelerle dolu dahiyane mizahına hayran olmanızı sağlayacak, samimi bir kitap.

'Yedi Güzel Yıl', doğumhanede oğlunun dünyaya gelmesini bekleyen Etgar Keret’in öyküsüyle başlıyor ve yazarın yaşamının sonraki yedi yılında olanlar, kurmaca karakterlerinin başına gelenleri pek de aratmıyor.

'Yedi Güzel Yıl', savaşla sınanan bir dünyada sonlar ile başlangıçların iç içe olduğu, yaşam da denen komik trajedinin tüm tezatlarını bir bir ortaya koyuyor ve ironi, en tehlikeli durumlardan sağ çıkmayı her zaman mümkün kılıyor.

 

 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...