Etkilendiğim 5 mimari yapı

Türkiye'nin en önemli mimarlarından Emre Arolat, N5'te 'etkilendiği 5 mimari yapı'yı anlattı.

03.06.2011 - 23:39

Etkilendiğim 5 mimari yapı

Her hafta ünlü bir ismin '5 listesi'ni yayınladığımız N5'te bu hafta uluslararası birçok ödül kazanmış mimar Emre Arolat var. Arolat, N5'te etkilendiği 5 mimari yapıyı anlattı.


Emre Arolat ile N5 yapmak için çok uğraştık. Kendisi hem çok yoğundu hem de Ağa Han ödüllü bir mimar olarak sadece projeleriyle değil başka birçok şeyle de meşguldü... Ama Allah’tan iletişim koordinatörü Yasemin Şener gibi birisi vardı hayatında. Kendisi sadece çekimin tarihini ayarlamakla kalmadı bize her konuda yol gösterdi.

Çalıştığı ortam çok etkileyici. Daha sokağa girdiğinizde nereye gitmeniz gerektiğini anlıyorsunuz. Kalabalık ve yoğun bir caddeden bambaşka bir yere geçiyorsunuz, çalıştığı ortama doğru ilerlerken...

İçeriye girdiğimizde gördüğümüz her köşe bizi ayrı etkiledi. O yüzden çekimi nerede yapacağımız konusunda kararsız kaldık. Sonunda yine imdadımıza Yasemin Hanım yetişti ve bize kütüphaneyi de göstermek istediğini söyledi. Kütüphane, hiç şüphesiz hayatımızda görebileceğimiz en güzel kütüphanelerden biriydi.

Emre Arolat’tan bizim için “çalışmalarını ve mimariye bakışını etkileyen beş yapı”yi seçmesini istedik.... Elbette her konuğumuz gibi o da uzmanı olduğu konuda seçeceği şeyleri 5’e indirmekte zorlandığını söyledi ama seçtiği şeyler aslında bizim için birer mimarlık dersi gibiydi. Kameralara alışkın olmadığını söylese de konusuna hakimdi. Yaptığımız röportaj bizim için bir ders gibiydi.

İşte Emre Arolat'ın etkilendiği 5 mimari yapı: İzlemek için tıklayınız

N5 ile ilgili haberlerimizi artık çekim anında Twitter'dan paylaşıyoruz. Emre Arolat ile yaptığımız çekimlerin gelişmeleri ve fotoğrafları da Twitter'dan paylaşıldı. Twitter'dan N5'i takip etmek için: twitter.com/ntvmsnbc_N5

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...