Eurovision Hadise'siz başladı

54. Eurovision Şarkı Yarışması Moskova'daki törenle açılış yaptı...

Haberler 11.05.2009 - 12:13

Eurovision Hadise'siz başladı

Bu yıl 54'üncüsü düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması renkli bir törenle açılış yaptı.


Moskova'daki tarihi Manezh binasında, kırmızı halı töreniyle başlayan geceye basının da ilgisi büyüktü.

Yarışmacıların yanısıra birçok ünlü ismin de katıldığı törene, yoğun stres sebebiyle rahatsızlanan Hadise'yse katılamadı. Hadise, finale kadar tedavi altında olacak ve dinlenecek. Bu sürede, başka hiçbir provaya ve promosyon turuna da katılmayacak.

Gecenin sürpriziyse geçtiğimiz yıl "Believe" isimli parçasıyla Rusya'ya Eurovision  birinciliği getiren Dima Bilan'ın canlı performansı oldu...

Yarışmacılar açılış töreninde stres atsa da yarı final öncesi hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Provaların son gününde, kurallar gereği otomatik olarak finale kalacak olan Fransa, Almanya, Rusya ve İspanya sahne aldı.

HADİSE YARIN FİNALE ÇIKMAK İÇİN YARIŞACAK

Rusya'nın başkenti Moskova'daki 54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Düm Tek Tek" ile Türkiye'yi temsil eden Hadise, yarın yapılacak yarı final yarışmasında sahneye çıkacak. Bağışıklık sisteminde stresten kaynaklanan sorun çıkan Hadise'nin sağlık durumunun iyiye gittiği ve yarın akşam düzenlenecek yarı final yarışması için bugün iki prova yapacağı kaydedildi.

Mahmut Karadağ'ın hazırladığı "Gizia" kıyafetiyle ilk kez sahneye çıkacak olan Hadise, yarın yapacağı son genel provanın ardından 9. sırada sahne alacağı yarı final yarışmasında 17 ülke sanatçılarıyla yarışacak.

Eurovisyon Şarkı Yarışması'nın yarı finalleri 12 ve 14 Mayıs'ta, finali ise 16 Mayıs'ta yapılacak.

Moskova'da yarın yapılacak yarışmada 9 ülke tele-oylama yöntemiyle, bir ülke de Avrupa Yayın Birliği (EBU) jürisinin oyuyla finalde yarışma hakkını elde edecek.

Açılış resepsiyonuna sağlık sorunundan dolayı katılmayan Hadise'nin Moskova'da kendisi için kiralanan bir dairede dinlendiği öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER
Hadise rahatsızlandı
Hadise birinciliği zorluyor
Türkiye'nin 34 yıllık Eurovision macerası

Sayfa Yükleniyor...