Eurovision için ülke ülke dolaşacak

Eurovision tarihinde ilk defa Türkiye'nin temsilcisi farklı ülkeleri bir otobüsle gezip şarkının tanıtımını yapıyor. Hadise 6 ülkeyi gezecek.

Haberler 07.04.2009 - 17:56

Eurovision için ülke ülke dolaşacak

Eurovision için ülke ülke dolaşacak olan Hadise'nin güzergahı Balkan ülkeleri. Turne programı kapsamında Yunanistan'ın Gümülcine, Makedonya'nın Üsküp, Karabağ, Bulgaristan'ın Sofya, Romanya'nın Bükreş, Moldovya'nın Kişinev kentinde sahne alacak olan Hadise, turneyi Eurovision tanıtım turu için özel tasarlanan 12 yatak kapasiteli çift katlı tüm teknolojik donanımlara sahip otobüsle gerçekleştirecek.

Eurovision temsilcimiz, Balkan turnesi için yola çıkmadan önce Eurovision gecesine dair son ipuçlarını ve "Düm Tek Tek" klibi hakkında TRT ile aralarındaki meseleyle ilgili son durumu paylaştı.

6 ülkede konser vereceğini söyleyen Hadise son günlerin en tartışmalı mevzusuna girmeden edemedi. "Düm Tek Tek" adlı şarkının Metin Arolat tarafından çekilen klibi için "Balkan turnesi ve diğer tanıtım etkinliklerinde kullanılmayacak" diyen Hadise, söyle devam etti:
"Klipte TRT ile bir kaç sorunumuz var. Sorun dediğim bir kaç soru işaretleri. TRT ile beraber onları cevaplandırana kadar yanımızda taşımıyoruz. 'TRT beni desteklemiyor', 'sansür olmuş', 'klip çok erotik bulunmuş' gibi şeyler yok. Biz 2009 yılındayız ben o klipte bir şort giymişim. Bunun neresi erotik? Ben daha çok böyle şeylere kırıldım demeyeyim ama böyle şeyler hoşuma gitmiyor. Klibimiz belki de Eurovision'dan sonra yayınlanır, bilmiyorum. Şu an bazı şeyleri çözmeye çalışıyoruz. Kliple ilgili bütün sorunların çözüleceğine inanıyorum. Ama kalple ilgili bence çok çabuk şeyler çözülemez. Bu yüzden şunu söylemek istiyorum. TRT ile hiçbir sorunumuz yok. Tura buradan, TRT'nin Tepebaşı binasının önünden çıkmamızın bir anlamı var. Eğer TRT ile bir sorunumuz olsa tura burdan çıkmam."

KLİBİ ÇOK BEĞENDİM
Kendisinin ilk defa bir klibi izlerken çok beğendiğini ve hiç bir detayı değiştirmek istemediğini ifade eden Eurovision temsilcimiz Hadise, "Ben dört dörtlüğü seven bir insanım ve 'şunu çıkaralım' ya da 'bunu koyalım' diye çok tartışırım. Hatta bu konuda çok sert olduğum bile söylenebilir ama bu sefer hiç olmadım. Ben hakikaten beğeniyorsam eminim siz de beğenirsiniz bunu" dedi.Balkan turnesi boyunca klibin gösterilmeyeceğini belirten Hadise, YouTube'da izlenilen klibin orijinal olmadığını ve kalitesinin çok düşük olduğunu ifade etti.

KUMAŞSIZ BİR KIYAFET GİYMEM!
Geçtiğimiz günlerde ilk sahne provasını yapan şarkıcı için Eurovision gecesi kumaşsız bir kıyafet giyeceği iddia edilmişti. Konuyla ilgili de konuşan Hadise, "Ben hayatta kumaşsız bir kıyafetle sahneye çıkmam" dedi ve şöyle devam etti:
"Eurovision sahnesinden sadece taştan yapılmış kumaşsız bir kıyafet giymem. Neden? Birinci olarak slow şarkı söylemiyorum, dans edeceğim. Sadece taş demektir ki üzerimde 6-7 kilo. Böyle bir durumda herhalde sahneden sırılsıklam inerim. Böyle bir şey yok. Bütün o çıkan kıyafetleri de gördüm. Bazıları çok komik, benimle hiç alakası yok. Ben öyle bir şey giymem."

Kıyafetini Balkan turundan döndükten sonra ilk defa deneyeceğini belirten sanatçı, "Çizildi, bana da yollandı, çok güzel. Bugüne kadar giydiğim kıyafetlerle hiçbir alakası yok" dedi.

JÜRİ TARAFINDAN DA DEĞERLENDİRİLECEK
Bu yıl değişen Eurovision kurallarına göre Hadise hem halk hem de jüri tarafından değerlendirilecek. Bunun kendisi ve Türkiye için bir avantaj olduğunu dile getiren şarkıcı, "Sonuçta 4 jüri üyesi profesyonel ve Eurovision'u yakından takip eden isimler. Onlar performansı da izlerleyecekler ve ona göre bence iyi bir performanssa iyi derler, kötüyse de kötü. Ben buna güveniyorum. Bu konuda bence politika oyunları olmayacak. Bu nedenle içim rahat" dedi.

Sayfa Yükleniyor...