Ev işi grevine girdi, internet fenomeni oldu

Üç kızının ve eşinin dağıttığı evi toplamaktan usanan Kanadalı Jessica Stilwell çocuklarına bir ders vermek için greve başladı. 6 gün boyunca hiç ev işi yapmayan anne deneyimlerini bloğunda paylaşınca internet fenomeni haline geldi.

24.10.2012 - 16:12

Ev işi grevine girdi, internet fenomeni oldu

Kanada’nın  Calgary kentinde yaşayan üç çocuk annesi Jessica Stilwell işten eve yorgun geldiği bir gün evi her zamanki gibi pislik içinde bulunca “canıma tak etti” diyerek greve başladı.

6 gün boyunca ev işi yapmayan ve bu grevden çocuklarına bahsetmeyen Stilwell yaşadıklarını bloğunda takipçileriyle paylaştı.

Sosyal medyada yer bulan grevi, “Çıldırmış Çalışan Anne” adlı bloğunda paylaşan çalışan anneyi bir anda internet fenomeni yaptı.

Independent gazetesinin haberine göre çocuklarının ve eşinin kirli çamaşırlarını yıkamayan, bulaşıklarını ortada bırakan ve temizlik yapmayan Stilwell bu süre boyunca sadece kendi kirlilerini gizlice yıkadı.

Ev halkının gün geçtikçe pislenen evde söylenmeye başladığını belirten Stilwell şöyle konuştu:

“Dördüncü gün kızlarım yaklaşık 17 kez yanıma gelip mutfağın berbat bir halde olduğunu söyledi.

Sonra herkes evdeki pislik için birbirini suçlamaya başladı ve işler giderek çirkinleşti.”

Altıncı gün kızlarına grevde olduğunu itiraf eden Stilwell yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Bana ‘bu şimdiye kadar duyduğumuz en aptalca şey. Anneler çocukların arkalarını toplamak için vardır' dediler."

Başta Kanada ve ABD olmak üzere bir çok ülkede çalışan annelerin “kahramanı” olan Stilwell şöyle konuştu:

“Çocuklar sonunda bana yardım etmeye karar verdi. Anne-babalarına sürekli olarak “benim için ne yapacaksın?” diye soran bir yeni nesil yetiştirdiğimizi düşünüyorum ve bu da beni korkutuyor.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...