Eve gelirken süt almanızı söyleyen süt şişesi

Sürahi benzeri bir ürün olan Milkmaid sütün bozuk olup olmadığını ve miktarını söylüyor.

Haberler 09.06.2012 - 11:55

Eve gelirken süt almanızı söyleyen süt şişesi

Dolaptaki sütün bozulup bozulmadığını anlamak için o rahatsız edici koku ve tada katlanıp, maalesef kutudan bir yudum almak zorundasınız. Ama yakında bu dert bitiyor.

Teknoloji ve yazılımı, günlük problemleri çözmede kullanmanın yeni yollarını bulmak ve farklı fikirler üretmek üzere düzenlenen bir yarışmaya katılmak için geliştirilen Milkmaid, General Electric ve Quirky tarafından tasarlandı. Süt kabı, evde ne kadar süt kaldığı ve sütün halen iyi durumda olup olmadığı konusunda kullanıcıyı bilgilendiriyor.

Quirky, Milkmade’i sabit bir şekilde sütün pH değerini ve kalitesini ölçen elektronik bir cihaz olarak tanımlıyor. Üzerinde pH değeri, miktar ve sıcaklık ölçen sensörler bulunuyor. Eğer sistem sütün kalitesinin düştüğünü ya da pH değerinin istenilen seviyede olmadığını belirlerse telefon ya da bildirim mesajı ile kullanıcıyı uyarıyor. Kullanıcı da eve giderken markete uğrayıp süt alıyor.

'SÜTÜ DOLABA KOYMA' UYARISI DA VAR
Log'un haberine göre Milkmaid, üzerindeki algılayıcılar sayesinde sütün olması gerekenden daha uzun süre dışarıda kalması durumunda da sütü dolaba koymanız için uyarı veriyor. Böylece zararlı bakterilerin gelişme riski de azalıyor.

Kullanıcılar evde dolapta duran sütle ilgili her bilgiyi Milkmade’in iPhone uygulaması üzerinden de alabiliyor.

Sayfa Yükleniyor...