'Evet'çi CHP’li pişman!

Başbakan Erdoğan’ın anayasa referandumu öncesi Bingöl’deki mitingine 'evet' şapkasıyla katılan CHP’li belediye başkanı, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Erzurum’da takibe aldı ve NTV’ye konuştu.

Haberler - NTV Haber 20.01.2011 - 19:47

'Evet'çi CHP’li pişman!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erzurum seyahatinde iki gelişme yaşandı.

Başbakan Erdoğan’ın referandum öncesi Bingöl’deki mitingine 'evet' yazlılı şapkayla katılan ve bu nedenle partisinden kınama cezası alan Bingöl’ün Yenisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu, Kılıçdaroğlu’nun ziyaretini takip etti ve NTV’ye konuştu: Pişmanım...

Ayrıca CHP liderinin gelecek hafta öğrenci konseyi temsilcileriyle bir araya geleceği belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 27 yıldır milletvekili çıkaramadığı Erzurum’da.

Kentte partililere seslenen, hükümete ve Başbakan Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı ve YÖK Başkanı'nın ardından üniversite öğrenci temsilcileriyle bir araya geleceği belirtildi.

Gelecek haftaki görüşmeye Bilkent Üniversitesi'nin köşke jaguarıyla gelen öğrenci temsilcisi Alper Yasin Altınel'in katılmayacağı öğrenildi. Konuyla ilgili NTV'nin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Benim oğlum da Bilkent mezunu. Bilkent'e yönelik herhangi bir ayrımcılık yapmıyoruz" dedi.

Bilkent üniversitesi öğrencilerinin, öğrenci konseyinden bu yönde bir talep gelmediği için CHP-öğrenci buluşmasında yer almayacağı ifade edildi.

‘EVET’Çİ BAŞKAN PİŞMAN
Öte yandan, anayasa referandumu öncesi Başbakan Erdoğan’ın Bingöl mitingine 'evet' yazılı şapkayla katılan Bingöl’ün Yenisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu da NTV’ye konuştu.

Erzurum’da bulunan Memioğlu, pişman olduğunu ve partisi için çalışmaya devem edeceğini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...