Evinde, elleri bantla bağlanıp bıçaklanarak öldürüldü

Kocaeli'de 85 yaşındaki Halil İbrahim Topal, tek başına yaşadığı evinde elleri koli bandı ile bağlandıktan sonra bıçaklanarak öldürüldü. Topal’ın arsa sattığı, parayı da evinde bulundurduğu duyumlarından etkilenen kişilerin cinayeti işlemiş olabileceği üzerinde duruldu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

DHA 16.04.2021 - 11:30 | Son Güncelleme : 16.04.2021 - 14:44

Evinde, elleri bantla bağlanıp bıçaklanarak öldürüldü

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde, Halil İbrahim Topal (85), tek başına yaşadığı evinde ölü bulundu.

Olay, maktulün oğlu Şaban Topal'ın, babasının baktığı hayvanları beslemek için sabah eve gelmesi üzerine açığa çıktı.

İçeri giren Şaban Topal, dağıtılan evde, babasını salonda elleri koli bandıyla bantlanmış ve yerde kanlar içerisinde yatarken buldu. Şaban Topal, 112 Acili arayarak durumu bildirdi. Adrese sevk edilen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, bıçaklandığı belirlenen Halil İbrahim Topal’ın yaşamını yitirdiği tespit edildi. Yapılan incelemenin ardından Halil İbrahim Topal’ın cansız bedeni, otopsi için morga kaldırıldı.

Olayın ardından, polis ekipleri Topal'ın evinde delil topladı. Talihsiz adamın geçen sene eşi öldükten sonra yalnız yaşamaya başladığı, çocuklarının da mahallede oturduğu, çevresinde çok sevildiği ve ihtiyacı olanlara yardımcı olduğu belirtildi.

HIRSIZLIK OLABİLİR

Polis ekiplerinin, dün akşam da evine gelen kişilere kapıyı kendisinin açtığı ihtimali üzerinde durduğu bildirildi. Topal’ın ellerini koli bandı ile bağlayıp bıçaklayarak öldüren kişilerin evin her yerini dağıtarak, para aradığı, bu sırada kana basmaları nedeniyle kan izlerinin oluştuğu ifade edildi. Topal’ın arsa sattığı, parayı da evinde bulundurduğu duyumlarından etkilenen kişilerin cinayeti işlemiş olabileceği üzerinde duruldu. 

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro ekipleri tarafından başlatılan olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...