Evinden çıkamayan 78 yaşındaki dedeye torunu sürpriz yaptı

İstanbul Üsküdar'da vefa destek çalışanlarına ulaşan bir kişi, dedesinin doğum gününü kutlamak istediğini ancak salgın nedeniyle bunu yapamadığını söyledi. Çalışanlar, evden çıkamayan 78 yaşındaki dedenin kapısını çaldı, ellerinde de doğum günü pastası vardı.

İHA 01.04.2020 - 16:12 | Son Güncelleme : 01.04.2020 - 16:19

Evinden çıkamayan 78 yaşındaki dedeye torunu sürpriz yaptı

Üsküdar’da, virüs tedbirleri nedeniyle evden çıkamayan 78 yaşındaki adamın doğum gününü kutlamak isteyen torunu vefa iletişim merkezi ile irtibata geçti.

Kendilerine gelen duygusal isteği geri çevirmeyen vefa iletişim merkezi görevlileri, ellerinde pastayla yaşlı adamın kapısını çalarak doğum gününü kutladı.

Corona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı. Üsküdar’da yaşayan ve tedbirler nedeniyle evinden çıkamayan 78 yaşındaki Mehmet amcanın doğum gününü kutlamak isteyen torunu Ayşenur farklı bir yol buldu.

Üsküdar Kaymakamlığı ve Üsküdar Belediyesince oluşturulan vefa iletişim merkezi ile irtibata geçen Ayşenur, “Dedemin doğum günü, onu çok özledim, benim için ona bir pasta götürebilir misiniz?” diye ricada bulundu.

Bu duygusal ricayı geri çevirmeyen vefa iletişim merkezi görevlileri de, ellerinde pasta ile giderek yaşlı adamın kapısını çaldı. Yaşlı adamın, karşılaştığı sürpriz doğum günü kutlamasıyla mutlu olduğu görüldü.

Yaşlı adamın doğum gününü kutlayan vefa iletişim merkezi görevlileri evden çıkmaması konusunda kendisine uyarıda da bulundu.

VİDEO: 3 BOYUTLU YAZICI İLE SİPER MASKE ÜRETİMİ

Sayfa Yükleniyor...