Desperate Housewives 12 Ekim’de yayınlanacak heyecan dolu yedinci sezon ilk bölümüyle yeniden ekrana dönüyor.

İlişkili Haberler


Marc Cherry, Edie’nin ölümünden sonra yaratmak istediğini söylediği yeni belalı karakteri ile nihayet karşımızda. Üstelik bu karakter, Edie’ye bile pabucunu ters giydirecek türden. Yedinci sezonda mahalle sakinleri kökten değişikliklere ayak uydurmaya çalışırken, yeni taşınan iki kişinin varlığıyla tuhaf bir gizemin ortasında bulacaklar kendini.

Wisteria Lane’in yeni sakinlerinden birini zaten tanıyoruz. İlk bölümde intihar eden Mary Alice Young’ın yaslı kocası ve Martha Huber’ın katili Paul Young. En son üçüncü sezonda demir parmaklıklar arkasında bıraktığımız Paul, tüm dengeleri altüst etmek üzere mahalleye geri dönüyor. Üstelik gözüne kestirdiği yer, Susan ve Mike’tan boşalan ev. Görünüşe bakılırsa, sezonun gizemi Paul’ün etrafında dönecek. Ne zaman ortaya çıksa mahalleye bela getiren Paul, bu kez yalnız da değil üstelik. Yanında yeni karısı Beth’i de getirmiş. Yine büyük bir hesaplaşmanın peşinde olduğu tahmin edilen Paul’ün sezonun başından sonuna kadar gözümüzün önünde olacağından emin olabilirsiniz.

Ancak Wisteria Lane’in tek belalısı Paul Young değil. Bu sezon mahalleye öyle bir evkadını taşınıyor ki, onu tanıyanlar tanıdıklarına bin pişman oluyor. Son olarak Ugly Betty dizisinde etrafındakileri canından bezdiren bir kadına hayat veren Vanessa L. Williams, ayağının tozuyla Desperate Housewives’ın kadrosuna girdi.

Williams’ın canlandırdığı Renée Perry, Lynette’in üniversitedeki oda arkadaşı ve aynı zamanda en güçlü rakibi. Monoton hayat tarzından sıkılan ve beyzbolcu kocasından boşanma hazırlıkları yapan varlıklı Renée, Scavo ailesini beklenmedik şekilde ziyaret ediyor ve bu ziyaret mahalleye çok pahalıya patlıyor. Wisteria Lane’den hoşlanan ve çok geçmeden oraya taşınmaya karar veren Renée’nin bu hareketi, en çok da Lynette’in dünyasını başına yıkıyor. Ancak bu karar sadece Lynette’i değil, bütün evkadınlarını yakından ilgilendiriyor aslında. Zira Renée biraz kabına sığmayan cinsten. Önce gözüne Tom’u kestiriyor, sonra da Bree’nin göz koyduğu tamirci Keith’i. Ortada Edie’den çok daha büyük bir tehlikenin olduğu açık. Edie’nin hiç olmazsa duyguları vardı, peki Renée’nin nesi var? Pençeleri.

Kadro değişiklikleri
Bu sezon Katherine Mayfair’i canlandıran Dana Delany’yi izlemeyeceğiz. Yeni bir diziye başlayan Delany, Marc Cherry tarafından ne zaman isterse diziye dönebileceği yönünde bir garanti almış durumda. Orson Hodge’ı canlandıran Kyle McLachlan da diziye veda edecek isimler arasında. Sezonun en önemli konuk oyuncularından biri de, Bree’nin genç ve yakışıklı tamircisi Keith rolüyle, evkadınlarının yüreklerini hoplatacak olan Brian Austin Green. Keith, önce Bree’nin kalbini çalacak, daha sonra da Renée’nin gözüne takılacak. İki kadın arasındaki erkek savaşına ilk bölümden itibaren tanık olmaya başlayacağız.

Vanessa L. Williams kimdir?
Williams’ın geçmişinde eğlence sektöründe yapılan her türlü işten bir parça var. 21 yaşında Amerika’nın ilk Afrikalı-Amerikalı güzellik kraliçesi olarak dahil olduğu bu dünya, bir skandal sonucu tacının elinden alınmasıyla darmadağın oldu. Ama bütün bunlar Williams’ın hırsını söndüremedi. Zira o en iyi intikamın başarı olduğunu düşünüyordu. Dört sene sonra ilk müzik albümüyle sektöre geri döndü. Bu albüm ona öyle uğurlu geldi ki, şarkıları uzun süre müzik listelerinin zirvesinden inmedi, üstelik üç Grammy adaylığı kazandı. Sonraki albümleri de benzer başarılara imza attı. 90’larda Williams, herkesin övgüyle söz ettiği bir şarkıcıydı artık. Oyunculuk da tam bu dönemde kapısını çaldı. Sahnede, TV’de ve sinemada gösterdiği performanslar, oyunculukta da iddialı olduğunu kanıtlar gibiydi. Son olarak Ugly Betty dizisinde canlandırdığı Wilhelmina Slater, Teen Choice Ödülleri’nde TV’nin En İyi Kötüsü ödülüne layık görüldü.

Williams karakterini anlatıyor:
“Desperate Housewives’ın, benim yaşımdaki kadınların seksi, eğlenceli ve tamamen farklı görünebilmesini sağlayan, harika bir fırsat olduğunu düşündüm.”

“Bu karakterin tamamen farklı yetenekleri olmasını istedim. Onu daha güneyli gibi göstermek, ona yapay bir tatlılık bulaştırmak birincil amacımdı. Ayrıca saçının ve giydiklerinin de Wilhelmina’nınkilerden farklı olmasına özen gösterdim. Marc da benim mümkün olduğu kadar bir banliyö kadını gibi görünmemi istedi. Diğerlerine göre çok daha zengin olsam da, bu çok bir şey değiştirmiyor. Nihayetinde diğerleri gibi banliyöde yaşıyorum.”

7. sezon 1.bölüm yarın akşam saat 21.00'de CNBC-e'de.