Evliliğe hazır mısınız?

Evlilik kararı bir çok insan için hayatlarında bir dönüm noktası. Fakat uzmanlar evliliğe hazır olup olmadığınızı anlamak için kendinize bazı sorular sormanız gerektiğine inanıyor.

07.03.2012 - 09:24

Evliliğe hazır mısınız?

İlişki uzmanları evliliğin bir insanın hayatında alacağı en önemli kararlardan biri oduğunu belirtirken "evet" demeden önce bazı noktaları gözden geçirmek gerektiğine inanıyor.

Bu önemli kararı almadan önce düşünülmesi gereken konulardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

YAŞ FAKTÖRÜ
Belli bir yaştan sonra bekarlar için 'evlilik alarmları' çalmaya başlar. Fakat sadece yaşınız geldi diye evlenmeye karar verirseniz hayatınızın hatasını yapmış olursunuz.

PARLAK BİR GELECEK
Evleneceğiniz kişiyle geleceğinizi net bir şekilde göremiyorsanız ve herşeyden önemlisi o kişiyle güven sorunu yaşıyorsanız kendinize soracak çok sorunuz var demektir.

FİZİKSEL GÖRÜNÜM
İnsan yaşlandıkça gençlik yıllarındaki güzelliğini/yakışıklılığını kaybeder. Kilo alır. Birlikte yaşlanacağınız kişiyi tüm fiziksel kusurlarıyla kabul ederek onu her şekilde arzulayacağınızı düşünüyorsanız hiç düşünmeden 'evet' deyin.

ALIŞKANLIK
Uzun yıllar beraber olan çiftler bir başkasıyla yeniden başlamayı göze alamadığı için sevgilisiyle evlenir. Sadece alıştığınız kişiyle güvendiğiniz sularda yüzmek istediğiniz için evlenecekseniz düşünecek çok seyiniz var.

BASKI FAKTÖRÜ
Hayatınızdaki insanın yaptığı baskı yüzünden onunla ömrünüzü geçirmeye kalkmayın. Sadece ona hazır hissetmediğiniz anlatarak zaman isteyebilir ve hayatı ikiniz için de kolaylaştırabilirsiniz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...