İlk kez bir cinayet davasına sosyal medya hesabı ışık tutacak.

Akşam'ın haberine göre, Gaziantep'te yaşayan Çiğdem Şahin (20), internetten tanıştığı, İzmir Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde polis memuru olarak görev yapan A.G.K. ile arkadaş oldu.

İkili randevulaşınca genç kız İzmir'e geldi ve 29 Kasım 2010'da silahla başından vurulmuş bir şekilde polisin evinde ölü bulundu.

Kız arkadaşının intihar ettiğini söyleyen şüpheli memur tutuklandı. A.G.K.'nın iddiasına göre genç kız polisin belindeki silahı çekip kendisini vurdu.

Son duruşmada tutuklu sanık polisin avukatı Muammer Yurdakul, ' 2 yıldır olayın cinayet mi yoksa intihar mı olduğu aydınlatılamadı. Ölen genç kız ile ilgili bazı araştırmalar yaptık. Çiğdem'in şifreli olan ve sadece arkadaşları tarafından görülebilen Facebook sayfasında elinde silahla çekilmiş ilginç video görüntüleri olduğunu öğrendik. Ayrıca yine genç kızın Facebook sayfasına intihar içerikli yazılar yazdığını tespit ettik' dedi.

Mahkeme heyeti, Çiğdem Şahin'e ait olan Facebook sayfasının şifresinin kırılması ve içeriğinin incelenmesi için Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçlar Müdürlüğü'ne yazı yazarak duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.