Facebook merkezinde Nevruz kutlaması

California'daki Facebook merkez ofisinde Nevruz yemeği verildi.

30.03.2010 - 10:17

Facebook merkezinde Nevruz kutlaması

Palo Alto California’daki Facebook merkez ofisinde Nevruz yemeği verildi. Firmanın Google’dan transfer ettiği baş aşçısı Josef Desimone ve yardımcıları, kutlama yemeğini hazırlamak için Palo Alto’daki en ünlü İran restoranına gidip araştırma yapmış.


Desimone’un Facebook’taki sayfasında ‘eski bir İran bayramı’ olarak tanımladığı Nevruz’u kutlama fikri, Ali Haydari isimli İran asıllı bir çalışandan gelmiş. “Farklı kültürleri öğrenip birlik duygusunu güçlendirmek önemli” diyen Desimone, Nevruz yemeği için civardaki ünlü iki İran restoranının mutfaklaırnı ziyaret etmiş.

Desimone sayfasında şöyle yazıyor: “Dünyada 300 milyon kişi tarafından kutlanan, 11 ülkede resmi tatil olan Nevruz’u bir yemekle kutlama fikri mühendislerimizden olan Ali Haydari’den geldi. Bu bayram için ben ve ekibim özel bir mönü hazırlamaya karar verdik.

“Geleneksel yemekler yaparken orijinaline mümkün olduğunca benzetmek zorundasınızdır. Bu yüzden İran asıllı bir kaç çalışanımıza yemek ve masa dekorasyonu için fikir danıştık. Güvenlik ekibinden Nilüfer Nafiki ile BT bölümünden Navid Mansuryan bizi bölgemizdeki bir İran restoranına götürdüler. Orada yerel yemekleri tatma ve anlama fırsatı bulduk. Nilüfer, Nevruz masasının dekorasyonunu üstlenirken Navid de benimle birlikte mutfağa girip yemeklerin doğru lezette olup olmadığını kontrol etti.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...