Facebook’ta büyük yenilik

Popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook, kullanıcılarının site içerisinde yaptıkları paylaşımların kendi belirleyecekleri kişiler tarafından görülebilmesine imkan sağlayacak bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Haberler 17.09.2014 - 17:24

Facebook’ta büyük yenilik

1,3 milyar kullanıcısıyla sektörün en büyüğü olan Facebook, yeni bir uygulama ile üyelerinin alışkanlıklarını değiştirmeye hazırlanıyor.

ABD merkezli teknoloji sitesi TechCrunch’un iddiasına göre, şirket, kullanıcılarının paylaşımlarının tüm arkadaş listesi yerine sadece kendi belirleyecekeleri kişiler tarafında görülmesini sağlayacak bir proje üzerinde çalışıyor.

İddialara göre, "Moments" takma adlı projenin hayata geçmesi durumunda Facebook kullanıcıları kendileri tarafından belirlenen kişilerden oluşacak alanlar ve gruplar yaratabilecekler ve bu gruplara özel paylaşımlarda bulunabilecek.

İddialar hakkında yorum yapmaktan kaçınan Facebook, “Şirketimiz iddialar ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmaz” açıklamasında bulundu.

Hala araştırma aşamasında olduğu düşünülen yeni uygulamanın hayata geçip geçmeyeceği ise, Facebook’tan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmediğinden dolayı henüz bilinmiyor.

Sayfa Yükleniyor...