Facebook'tan yeni 'gönder' tuşu

İnternette rastladığınız yazıları Facebook hesabınız üzerinden doğrudan arkadaşlarınıza göndermenizi sağlayan yeni buton, sitelerdeki 'e-postayla gönder' işlevini 'işlevsiz' bırakabilir.

26.04.2011 - 12:51

Facebook'tan yeni 'gönder' tuşu

Facebook “Like” yani “Beğen” tuşu 1. yaşını kutlarken yeni bir sosyal paylaşım eklentisini de web yayıncılarının hizmetine sundu.

Yeni “Send” yani “Gönder” tuşu, beğen tuşuna görüntü olarak oldukça benziyor. Basınca açılan küçük pencerede alıcı kısmına Facebook arkadaşlarınızın adını yazıyor, isterseniz konu kısmına bir açıklama ekliyor, ardından alttaki Send ile linki arkadaşlarınızla hemen paylaşabiliyorsunuz.

Washington Post, Huffington Post, Last.fm, People.com gibi yüksek trafik çeken 50 sitenin hemen kullanmaya başladığı ‘send’ tuşunu Türkiye'de ilk uygulamaya sokan siteler arasında ntvmsnbc ve yenimedyaduzeni.com ilk sırada yer alıyor.

Send (gönder) tuşu sayesinde, ilgili sayfayı ‘Beğen’e basarak Facebook duvarınızda tüm takipçilerinizle paylaşmak yerine, özellikle haberdar etmek istediğiniz arkadaşlarınıza, üye olduğunuz Facebook gruplarına ve hatta istediğiniz e-posta adreslerine özelden göndermeniz mümkün oluyor. Böylece pek çok sitedeki “arkadaşına e-posta ile gönder” tuşuna Facebook mesajları rakip oluyor.

Facebook geçtiğimiz dönemde Facebook Mesaj özelliğini iyice geliştirerek bir e-posta alternatifine çevirmiş, isim.soyisim@facebook.com gibi e-posta adreslerinin kullanılmasını olanaklı kılmıştı. Yeni “gönder” tuşu da Facebook Mesaj kullanımının artmasına ciddi katkı sağlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...