1- www.cayiralanelbasanlarkoyluyuz.biz: Siteye girer girmez Anadolu’nun o paylaşımcı, o misafirperver yanı hemen sizi sarıyor. “Yöresel yemeklerimiz” bölümündeki tarhana tarifinin takriben 176 köy sitesinde daha aynı şekilde yer almasına şaşırabilir, “Köyümüzden çıkan ünlüler” sayfasına bir göz atarak köyden çıktıktan sonra bu insanların dönmemekte galiba haklı olduklarına kanaat getirebilirsiniz. Ayrıca “Duyurular” kısmını da… Pardon henüz bir duyuru eklenmemiş. Ziyaretçi defteri… O da boş... Neyse fotogaleri kısmındaki resimleri indirip üzerlerine konuşma balonları yazmayı deneyebilirsiniz, şahane hasat resimleri mevcut.

2- Tugcevarlikliezik.blog.meinnette.de: Başkalarının özel hayatında sörf yapmak istiyorsunuz ama patronunuz ana akım medyanın tüm foto galerilerini kapatmış? İşte 4. Nesil Gurbetçilerimizden Nürnberg’li (Kütük: Bilecik) Tuğçe Varlıklı Ezik’in bloğu hizmetinizde. Tuğçe’nin yürek dağlayan aşk maceralarını (Fritz, onun yerine Kerstin ile çıkmak istiyormuş…); insanı ikiye bölen kararsızlıklarına (ne renk oje sürmeli: üstünde zıplanmış kurbağa yeşili mi? Yoksa Ankara kışında bırakılmış kulak morunu mu?) ortak olacak, başkalarının özel hayatından tiksineceksiniz…

3- www.arkadasolmakisteyenlerhepburayagelsin.co.uk: Hilmi Erguvancıoğlu’nun hazırlamış olduğu site, bir facebook alternatifi. Sitenin toplam 5 üyesi var ve sitenin dizayn fotoğraflarında kullanılan sarışın ve kızıl hanım arkadaşlar şayet isimleri; Hüseyin, Metin, Hakan, Hilmi veya Zübeyir değilse henüz siteye üye olmamışlar uyaralım.

4- menolmusamteleviziya.com.az: Youtube ve benzerleri gibi çalışırken bir taraftan tek kulaklıkla çaktırmadan müzik dinleme keyfiniz elinizden alınmışsa, alternatif aramaktan bıkmayın. arkadaş ortamlarda "bu aralar world music'e sardırdım" diyerek havanızı da atabilirsiniz. Uzun süre dinlediğinizde aksanınızda ufak tefek değişikliklere yol açabilecek sitenin tek başınıza kaldığınız zamanlarda ansızın istemsiz Kafkas dansı figürlerine yol açması gibi ufak bir handikabı mevcut. Baştan uyaralım.

5- Turkcell.com.tr: Siz en iyisi, avantajlı internet paketlerinden birini alın da Face’den gözünüze kestirdiklerinizi 6. kez arkadaşlık isteğiyle kuşatın (bu sefer bizim de içimizde iyi bir his var kabul edebilir), Youtube’dan doya doya komik videonuzu izleyin, twitter’da kim kime nasıl laf sokmuş anında haberdar olun. Yine de Yozgat Çayıralan Belediyesi’ni ihmal etmeyin tabii. Yarın Facebook, twitter gider yine Çayıralan’la baş başa kalırsınız. Nolur ne olmaz… 

Detaylı bilgi için tıklayın!