Faciadan geriye acı hikayeler kaldı

Madende hayatını kaybeden Serkan Aydın'ın amcası da 2006'daki patlamada yaşamını yitirmişti. Mehmet Özel ise 1 ay sonra evlenecekti.

24.02.2010 - 11:44

Faciadan geriye acı hikayeler kaldı

Balıkesir'in Dursunbey ilçesindeki maden faciasından geriye acı insan hikayeleri kaldı.

Meydana gelen grizu patlaması sonucu ölen 13 kişi arasında yer alan Serkan Aydın, geçen mayıs ayında askerden gelerek maden ocağında çalışmaya başladı.

Serkan Aydın'ın amcası Muzaffer Aydın da 2006 yılında aynı maden ocağında yaşamını yitiren 17 kişi arasında yer alıyordu.

Kavacık köyünde yaşayan genç 22 yaşındaki Serkan, 5 Haziran'da yapılacak düğün için hazırlık yapıyordu.

Genç işçinin yakınları, Serkan Aydın'ın büyük heves ve heyecanla çalıştığını belirterek, ''Bu kadar genç yaşta ve amcasının hayatını kaybettiği ocakta meydana gelen patlamada yaşamını yitirmesi, çok üzüntü verici'' diye konuştular.

BİR AY SONRA DÜĞÜNÜ VARDI
4 kardeşten en küçüğü olan ve iki ağabeyi gibi kömür madeninde çalışan Mehmet Özel, nişanlısı Fatma Çelik ile 26 Mart tarihinde evlenecek olmanın heyecanını yaşıyordu.

Daha önce çalıştığı madende meydana gelen kaza nedeniyle ocağın kapatılmasının ardından Mehmet Özel, 13 işçi arkadaşıyla birlikte yaşamını yitireceği Odaköy'deki madende işe başladı.

Ağabey Şahin Özel, kardeşiyle son olarak dün işe gitmeden önce görüştüklerini belirten Özel, ''İşe sürekli güle oynaya giderdi. Son görüşmemizde bana 'Aslanım benim' diyerek, şaka yapmıştı. 26 Mart'ta düğünü olacaktı. Üzüntüsünü derinden yaşıyoruz'' diye konuştu.

Mıcırlar köyündeki evlerinde gözyaşları içinde taziyeleri kabul eden baba İbrahim Özel de oğlunun ölüm haberini televizyondan aldığını, ondan sonrasını hatırlamadığını ifade etti.

GRİZUNUN ATEŞİ SERİNHİSAR'A DA DÜŞTÜ
Grizu patlamasında hayatını kaybeden maden mühendisi Özgür Seçkin'in memleketi Denizli'nin Serinhisar ilçesinde acı haberin yası yaşanıyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nden mezunu olan Özgür Seçkin'in Serinhisar ilçesindeki baba evine ölüm haberi dün akşam ulaştı.

Seçkin'in ailesinin yaşadığı ev, haberin duyulmasıyla birlikte yakınları ve ilçe halkının ziyaret akınına uğradı.

Özgür Seçkin'in daha önce İzmir'in Bergama ilçesindeki Ovacık Altın Madeni'nde çalıştığı, bir yıl önce de Odaköy'deki kömür madeninde iş başı yaptığı öğrenildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan Özgür Seçkin'in cenazesi, Serinhisar'da toprağa verilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...