Faciayı çamur önledi

Kocaeli'de freni boşalan kamyon, sürüklendiği aşırı meyilli arazide, kara yoluna 15, konutlara ise 25 metre kala çamura saplanarak durdu.

Anadolu Ajansı 06.01.2010 - 21:56

Kocaeli'de Mümin Sarılar yönetimindeki 54 RC 469 plakalı bakliyat yüklü kamyon, Erenler Mahallesi Akçakoca Konutları mevkisinde fren arızası sonucu meyilli yolda hızlanarak araziye sürüklendi.

Bu sırada sürücü, araçtan atlamayı başardı. Yaklaşık yüzde 60 eğimli arazide tekerlekleri üzerinde 30 metre kadar sürüklenen kamyon, mucize eseri çamura saplanarak durdu.

Kamyonun, aşağı kısmında yol, araçlar ve konutların bulunduğu arazide bu şekilde durması adeta bir faciayı önledi.

Sürücü Sarılar, Akçakoca Konutları mevkisinde bir markete mal getirdiğini, kamyonu durdurmak istediğinde frenin boşaldığını fark ettiğini belirterek, ''Araç meyilli yolda bir anda hızlandı, yolun bittiği yerde kamyondan atladım. Aşırı meyilli olmasına rağmen arazide bir süre sürüklendikten sonra durdu'' dedi.

Görgü tanıkları, kamyonun yuvarlanması halinde yaklaşık 3 metre yükseklikteki duvardan yola düşeceğini, buradan savrularak yolun alt kısmında bulunan apartmanın alt katlarındaki dairelere çarpabileceğini, bu sırada yoldan araçlar ve yayaların geçtiğini söylediler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...