İlişkili Haberler

2010 yılında Capricegold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı gerekçesi ile 21 Aralık 2015'te tutuklanan ve hakkında 2442 yıl hapis cezası istenen Fadıl Akgündüz, 28 Mart 2017'de tahliye edildi. Ceza davasından tahliye edilen Jet Fadıl hakkındaki alacak davaları ise sürüyor.

Hürriyet gazetesinden Çiğdem Yılmaz'ın haberinde görüşlerine yer verilen Akgündüz'den alacaklı olanların avukatı Sıtkı Cansız, "Dosyalar bir kamyon dolusu. Bilirkişiler incelemek istemiyor" dedi.

Cansız, "2 yıldır bilirkişi incelemesi bekliyoruz fakat kimse incelemek istemiyor. Çünkü bilirkişiye 1000-1500 TL arasında bir ödeme yapılıyor. Ancak bakılması istenen dosya sayısı bir kamyona sığacak kadar. Haliyle kimse dosyalara bakmaya yanaşmıyor. Hatta mahkeme bilirkişi incelmesinde bulunmayanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını söylüyor ama bu durumda bilirkişilere de haksızlık ediliyor. Dava dosyalari kamyonlarla taşınacak hale gelmiş ama bilirkişi ücretleri bu dosyaların bilirkişinin evine götürecek nakliye parasını bile karşılamıyor. Neden incelesin? Bilirkişinin sayfaları okumadan çevirmesi bile günlerini alır" açıklamasını yaptı. 

10 BİN 857 MAĞDUR

Caprice Gold Mağdurları Derneği Başkanı Talip Metahanoğlu ise 10 bin 857 kişinin mağdur olduğunu belirterek, "Sadece ben 20 milyon TL kaptırdım. Bayrampaşa'daki mağduriyetlerle ilgili elimde 8 bin 400 tapu var. Ne yapacağımız artık biz de bilmiyoruz. Neyimiz varsa bu adama verdik" dedi.

Fadil Akgündüz'e 10 milyon TL'sini kaptırdığını söyleyen Tahsin Şenol da "2010 yılından beri sıkıntı yaşıyoruz. Kaptırdığım paranın tek kuruşunu dahi almış değilim. Dava dosyası da sürekli bilirkişiye takılıyor, bilirkişi dosyaya bakmak istemiyor" diyor.