Fakıbaba 4 yıl sonra AK Parti'de

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti'ye katıldı.

22.01.2013 - 11:23

Fakıbaba 4 yıl sonra AK Parti'de

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bugün grup toplantısında AK Parti'ye katıldı.

Fakıbaba, Başbakan Erdoğan'a minnettar olduğunu söyleyerek "Hem bende hem Urfa'da müthiş bir bayram var. İnanın bu bayramın sebebi sizsiniz. Bundan sonra sizin ve partimin emrinde olacağım. Bir nefer gibi çalışacağım" diye konuştu.

AK Parti'nin grup toplantısında parti rozetini takan Ahmet Eşref Fakıbaba, şunları söyledi:

"Sayın Başbakan'ım heyecanlıyım, beni bağışlayın. Sayın Başbakanım, sizleri, arkadaşlarımı, ailemi özlemiştim. Bana bu fırsatı verdiniz; size yürekten teşekkür ediyorum, minnettarım. Sizin hoşgörünüz, büyüklüğünüz bu fırsatı bana verdi. Şu anda hem bende hem Urfa'da müthiş bir bayram var. İnanın bu bayramın sebebi sizsiniz, size ne kadar teşekkür etsem azdır. Buraya gelişim, sadece ve sadece bir makam değildir. Benim buraya geliş amacım AK Parti'nin şanlı üyeliğini alabilmektir. Bunu verdiniz size minnettarım. İnşallah bundan sonra sizin ve partimin emrinde olacağım. Bir nefer gibi çalışacağım, size yürekten teşekkür ediyorum."

2009'DA BAĞIMSIZ ADAY OLDU
Fakıbaba, 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde AK Parti'den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş, partisinin kendisini aday göstermemesi üzerine 2009 seçimlerine bağımsız aday olarak girmişti.

Saadet Partisi'ne katılan Fakıbaba, Numan Kurtulmuş'un partiden ayrılması üzerine istifa etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...