Farmville ürünleri Haiti'yi besleyecek

Facebook'taki en popüler uygulama olan Farmville oyununda satın alınan belli sanal ürünlerin geliri tamamen Haiti Yardım Fonu'na bağışlanıyor.

Haberler 18.01.2010 - 15:36

Farmville ürünleri Haiti'yi besleyecek

Sosyal ağ Facebook’ta milyonlarca kişinin üye olduğu Farmville uygulamasında, bazı sanal ürünlerin satışından elde edilen gelirin tamamı Haiti’deki depremden zarar görenlere bağışlanıyor. Kampanyada şu ana kadar 1.2 milyon dolar toplandı.


Facebook’taki oyun uygulamalarından en popüler üçünün sahibi ve işletmecisi olan Zynga firması, oyuncuların kredi kartıyla satın alacakları belirli sanal ürünlerden gelen parayı tamamen Haiti Yardım Fonu’na gönderiyor.

Ayda 74 milyondan fazla üyenin oynadığı Farmville’deki tarlaya ekmek için, örneğin, sanal ‘beyaz mısır’ tohumu alanların ödediği para tamamen Haiti Yardım Fonu’na gidiyor. Üstelik kampanyaya özel olarak bu ‘beyaz mısır’ tohumları çürümüyor!

Zynga’nın diğer iki oyunu olan Mafia Wars ve Zynga Poker!da da geliri fona giden özel sanal ürün satışları yapılıyor. İsteyen Zynga’nın kurumsal sitesi üzerinden de Haiti Yardım Fonu’na doğrudan bağış yapabiliyor.

Sayfa Yükleniyor...