FETÖ’nün darbe girişimine direnirken hayatını kaybedenler arasında, 32 yaşındaki Jadoid Merroune de bulunuyordu. Merroune’ye 246’ncı 15 Temmuz Şehidi unvanı verildi.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'un girişimleri sonucu, geçen hafta İçişleri Bakanlığı yetkilileri Merroune’nin ailesini arayarak kendisine ‘şehit’ Unvanı verildiğini açıkladı. Aileye 88 bin 596 TL şehitlik tazminatı da ödendi.

Faslı şehidin ağabeyi ve arkadaşları Bolu’ya gelerek Jadoid Merroune’nin şehitlik unvanını almasında emeği geçen Ercoşkun’a teşekkür etti.

Türkiye’ye yakışan bir çalışma sergilediklerini belirten Ali Ercoşkun, “Onun ailesi artık bizim de ailemizdir. Bundan sonraki aşamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndaki işlemleri de takip edeceğiz. Belgelerle beraber aylık bağlanması işlemlerini de takip edeceğiz. İnşallah önümüzdeki süreçte şehitlik ile ilgili tüm imkanları sağlamak için gerekli adımları atacağız” dedi.

"TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVİYORDU"

Faslı şehidin ağabeyi Muhammed Merroune, kardeşinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine sokağa çıktığını ifade ederek şunları söyledi:

“Kardeşimle gece boyunca internet üzerinden yazışıyorduk. İstanbul’da karışık bir durum olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın televizyonda canlı yayına bağlandığı anın fotoğrafını çekip bana gönderdikten sonra dışarı çıktı. Türkiye’yi çok seven birisiydi. 7 yıldan beri Türkiye’de yaşıyordu. Vatandaşlık almak istiyordu. Bana en son ‘Ya Allah Bismillah Allahu Ekber’ seslerini gönderdi. Ondan sonra görüntülü aradım ve o sırada şehit oldu.”