Fatih Altaylı'ya haber kaynağı soruldu

Gazeteci Fatih Altaylı'nın, MHP kasetleriyle ilgili bilgisine başvuruldu. Altaylı savcılık çıkışında, kendisine yazısının kaynağının sorulduğunu belirtti.

26.05.2011 - 17:15

Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı MHP’deki kaset skandalıyla ilgili bilgisine başvurulmak üzere adliyeye gitti.

Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince, Habertürk gazetesinde bu konuyla ilgili köşe yazısı yazan Altaylı'nın bilgisine başvuruldu.

Özel aracıyla akşam saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelen Altaylı, soruşturmayı yürüten Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen ile bir süre görüştü.

Görüşmenin ardından adliyeden ayrılan Altaylı, gazetecilere, ''Bana köşe yazımdaki haberin kaynağı soruldu'' dedi.

YAZIDAN
Fatih Altaylı, genel yayın yönetmeni olduğu Habertürk gazetesinin dünkü sayısında yer alan ''MHP'yi sarsan kaset kimin işi?'' başlıklı köşe yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

''Bir kaynak, 'İşin yabancı istihbarat örgütlerinin Türkiye'deki yapılanmaları tarafından tezgahlandığı belirlendi. Bir kişinin ismi tespit edildi. Diğerlerininki belirlenmeye çalışılıyor' dedi. Bunun üzerine Hilal Öztürk, bu bilgiyi teyit için MHP'li Ekici'nin avukatı Süleyman Ayhan'a ulaştı.

Süleyman Ayhan önce bilgi vermek istemedi. Hilal'ın ısrarı üzerine, 'Evet, doğru, böyle bir bilgi bize de verildi ama benim ağzımdan yazmayın' dedi. Daha sonra da 'Yazabilirsiniz, bir kişinin ismi belirlendi ancak kaçma ihtimali nedeniyle şimdilik gizli tutuluyor. Bu işi yapanların yabancı bir istihbarat teşkilatının Türkiye'de görevlendirdiği Türk uyruklu kişiler olduğu doğrudur' dedi.''

Bu arada, soruşturma savcısı Çimen'in, köşe yazısında adı geçen avukat Süleyman Ayhan'ın bilgisine de başvuracağı ve Ayhan'ın önümüzdeki günlerde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine geleceği kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...