Fatma Şahin: ABD kötü bir sınav verdi

NTV yayınına katılarak 15 Temmuz darbe girşimiyle ilgili soruları yanıtlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, darbe sürecinde ABD’nin kötü bir sınav verdiğini söyleyerek, Gülen’in iadesi konusunda soru işaretleri olduğunu açıkladı.

Haberler - ntv.com.tr 31.07.2016 - 13:04 | Son Güncelleme : 31.07.2016 - 13:10

Fatma Şahin: ABD kötü bir sınav verdi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, NTV yayınına katılarak 15 Temmuz darbe girişimi hakkında soruları yanıtladı.

Siyasette büyük gerilim yaşanan dönemden sonra tüm muhalefet partilerinin darbeye karşı durarak önemli bir sınav verdiklerini söyleyen Şahin, “Darbenin en küçük bir şekilde yanında olduğunu söyleyen parti ilk seçimde sandığa gömülürdü. Halka rağmen bir şey yapılamayacağını en iyi siyasetçiler bilir. Parlamento ve milletvekilleri bombaların altında şeref tablosu sergilediler” dedi.

"DIŞ BASINDA KARA PROPAGANDA"

Darbe girişimi ile ilgili dış basının tavrını yanlış bulduğunu söyleyen Şahin, “Yapı hala yurt dışında çok güçlü. Fitne ve dedikodu üzerinden çalışıyorlar. 17-25 Aralık süreci üzerinden yolsuzluk gibi kara propagandanın güçlü bir şekilde devam ettiğini görüyoruz” dedi.

"ABD DIŞİŞLERİ BAKANI'NIN AÇIKLAMASI BERBAT"

ABD’li siyasetçilerin de darbe girişimiyle ilgili kötü bir sınav verdiklerini söyleyen Şahin, “ABD Dışişleri Bakanı'nın açıklamasını berbat görüyorum. Taraflar diyor. Biri terör örgütü, diğeri Cumhuriyeti. Seçilmiş bir hükümet var burada. Buna göre bir duruş göstermeliydi. Asla buradaki mücadeleyi görmek istemediler. Mısır’daki gibi yeni yönetimin etkili olduğu bir sonuç bekliyorlardı” şeklinde konuştu.

"FETÖ'YÜ BESLEDİKLERİ ORTADA" 

Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi ile ilgili de görüşlerini dile getiren Şahin, “ABD şu ana kadar yapması gereken hiçbir şeyi yapmadı. Suriye politikasında da, 15 Temmuz’da da. Bu yaşananları başka bir ülke yaşamış olsaydı farklı olurdu. Hesap üzerinden giden bir yapısı var. Kendi sistemlerinin beslendiği bir yapıda, kendi çıkarları doğrultusunda ne yapacaklarını belirliyorlar. Suç üstü yakalandılar. FETÖ’yü besledikleri ortada. Gülen’in iadesi konusunda soru işaretleri var. Biz bunun mücadelesini vereceğiz. Göndermedikleri zaman asıl niyetlerinin ne olduğunu görmüş olacağız. ABD’nin duruşu onun bu sistemin içinde nasıl durduğunu gösterecek” dedi.

Sayfa Yükleniyor...