Fatmagül'ün Kerim'i iyi geliyor!

ABD'de tecavüz ve cinsel şiddet mağdurlarına hizmet veren klinikte çalışan aile hekimi Hatice Yalçın'ın en büyük yardımcısı, 'Fatmagül'ün Suçu Ne' dizisindeki 'Kerim' karakteri.

07.03.2012 - 06:46

Fatmagül'ün Kerim'i iyi geliyor!

Türkiye'de, 'tecavüzcüyle evliliği meşrulaştırıyor' tartışmalarına yol açan 'Fatmagül'ün Suçu Ne' dizisi, ABD'de, aslen Türkiyeli olan bir aile hekimi tarafından faydaya çevrilmiş durumda.

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan Hatice Yalçın, tecavüz ya da tacize maruz kalmış kadınların tedavisine odaklanan bir klinikte, 9 yıldır gönüllü olarak görev yapıyor.

Mağdurlara son bir buçuk yıldır 'Fatmagül’ün Suçu Ne' dizisini izlettiren Yalçın'ın amacı, 'Hayatta ‘Kerim’ gibi erkeklerin de olduğu' fikrini kabul ettirmek.

Hürriyet gazetesinde Razi Canikligil imzasıyla yer alan haberde, dizinin ABD’li kadınlara iyi geldiği belirtilirken, mağdur kadınların, dizideki önemli anların yanı sıra tüm Kerim sahnelerini ve Kerim-Fatmagül diyaloglarını Yalçın’ın çevirisiyle izledikleri bilgisi verildi.

Hatice Yalçın'ın 'Kerim' karakterini canlandıran Engin Akyürek’i derneklerinde görmek istediklerini belirttiği haberde, Kerim karakterinin kısa sürede fenomen haline geldiği dernekteki kadınların konuyla ilgili değerlendirmelerine yer verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...