Fazıl Say: Şimdi olsa 'yavşak' demezdim

Geçtiğimiz aylarda ''Arabesk yavşaklığından utanıyorum'' diyerek büyük bir tartışma başlatan Fazıl Say, ''Bugün olsa o kelimeyi kullanmazdım'' dedi.

03.11.2010 - 19:22

Fazıl Say: Şimdi olsa 'yavşak' demezdim

NTV'de Gece Gündüz programına katılan Fazıl Say geçtiğimiz aylarda sarf ettiği "Arabesk yavşaklığından utanıyorum" sözleri tekile ilgili şöyle konuştu:

''Ben elimden geldiğince açıklamaya çalıştım, hiçbir sözümü geri almadan tabii. Ve maalesef talihsiz bir cümle. Sinir gerginliği ile yazdığım talihsiz cümleye takılıp gidiyordu, çok magazinleşiyordu. Oysa ben bir kültür tartışması olsun istemiştim ama konu zıvanadan çıktı maalesef. Ben de önleyemedim zıvanadan çıkmasını.

Bazı insanlar radikaldir, radikal olmakta zorundadır. Benim yaşadığım hayat bir kere radikal bir hayat. 110-120 konser, 270 gün yurtdışında provalar... Müzik üzerine 2010 yılında belki de çağın ötesindeyiz, belki de sanatçılar olarak önden gidiyoruz. Ben niye böyle düşündüğümü anlatmaya çalıştım ama tabii bazı kendi kurduğum gergin cümlelere yenik düştük bu tartışmada.''

Say, ''Tekrar o tartışmanın açılmasını istesen bugün ve yine o düşüncelerini yazsan o cümleyi kullanır mıydın?'' sorusuna ise şu cevabı verdi: ''Hayır tabii ki. O kelimeye takıldık kaldık.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...