Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Van Der Wiel'in, kendisini yaklaşık 4 milyon dolar dolandırdıkları şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edilen Ü.A. ile arkadaşı S.S'nin ifade işlemleri sona erdi.

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, şüphelilerin tutuklanma taleplerini kabul etmeyerek, adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmetti.

Hakimlik, serbest kalan şüpheliler hakkında adli kontrol hükümleri çerçevesinde haftada bir kez karakola giderek imza atmalarına ve haklarında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Fenerbahçe AŞ'nin Hollandalı futbolcusu Van Der Wiel, ortak ticaret yapmak için anlaştığı kişi tarafından dolandırıldığını iddia ederek polise şikayette bulunmuştu. Şikayet üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüpheliler Ü.A. ve S.S'yi gözaltına almıştı.

Emniyette işlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen şüphelilerin ifadesini alan savcılık, iki şüpheliyi de ''dolandırıcılık'' ve ''yağmaya teşebbüs'' suçlarından tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etmişti.