Felçli adamın katili damadı çıktı

Adana'da yatağında çekiçle öldürülen felçli hastanın katil zanlısı damadı çıktı. Suçunu itiraf eden zanlı, cezaevine gönderildi.

Anadolu Ajansı 23.12.2015 - 11:31 | Son Güncelleme : 23.12.2015 - 11:32

Felçli adamın katili damadı çıktı

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, merkez Seyhan ilçesi Karakuyu Mahallesi'nde 37 gün önce Selami Çilingir'in evindeki yatağında başının sert bir cisimle ezilerek öldürülmesiyle ilgili soruşturmasını tamamladı.

Ekipler, evin kapısında ve pencerelerinde zorlama olmadığını, öldürülen Selami Çilingir'in ekonomik durumunun iyi olduğunu belirleyerek, mirasından pay alabilecek yakınları tarafından öldürülmüş olabileceğini değerlendirmesiyle aile bireylerini takibe aldı.

Olay günü maktulün eşi Naciye Çilingir'in evli kızı Özlem Ç'nin akrabalarıyla Mersin'in Tarsus ilçesindeki bir yakınlarının düğününe gittiğini tespit etti.

Polis ekipleri, damat İ.Ç'nin ise bu düğüne gitmediğini tespit eden ekipler, soruşturma sürecinde yaklaşık 100 kişiyle görüştü.

Verdiği çelişkiler ifadeler üzerine gözaltına alınan İ.Ç'nin çapraz sorgusunda kayınbabasının işleriyle kendisinin ilgilendiğini ve evlatları arasında ayırım yaptığını söylediği ifade edildi.

Diğer çocuklarına maddi destek verdiği için Selami Çilingir’i öldürmeye karar verdiğini anlatan zanlının, yaşlı adamı başına çekiçle vurarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

Öte yandan, zanlının olay sırasında kullandıktan sonra foseptiğe attığı maske, eldiven ve çekiç, Adana Su ve Kanalizasyon İdaresine ait vidanjörle uzun aramalar sonucu bulundu.

Emniyetteki işlemlerin ardından sağlık kontrolünden geçirilen zanlı, adliyeye sevk edildi. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Mersin'de Seyhan ilçesinde 15 Kasım'da bir yakınının düğününe giden Naciye Çilingir, eve döndüğünde felçli eşi Selami Çilingir'i yatağında başına sert bir cisimle vurularak öldürülmüş halde bulmuştu.

Sayfa Yükleniyor...