Felçli çete üyesi yatağında kalaşnikofla yakalandı

Adana polisinin bazı iş yerlerini haraca bağlayan çete üyelerine yaptığı operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. Operasyonda engelli bir kişinin yatağından da Kalaşnikof marka uzun namlulu silah çıktı.

Haberler - İHA 10.11.2015 - 18:59

Felçli çete üyesi yatağında kalaşnikofla yakalandı

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri eğlence yerleri ve bazı iş yerlerini haraca bağladığı ileri sürülen bir çetenin olduğunu belirledi. Polis bu tespitin ardından çeteyi bir süre takibe aldıktan sonra bu sabah şafak vakti operasyon için düğmeye bastı. Polis şafak vakti özel harekat polisinin de katılımıyla Yüreğir, Seyhan ve Çukurova ilçelerinde 16 ayrı adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyonda çete lideri A.Y. ile birlikte 12 kişi gözaltına alındı.

Polisin Dağlıoğlu Mahallesi'de çete üyesi olan H.A.'nın evine yaptığı operasyonda şahsın bir süre önce bacağından vurulduğu için engelli olduğu görüldü. Arıca şahsın uyumadan önce uyuşturucu madde aldığı da tespit edildi. Polisin yatağında arama yapmak istemesi üzerine zanlı yatağının altından Kalaşnikof marka uzun namlulu silahı çıkartıp polise verdi. Silahı polise verirken de zanlı tepki gösterdi. Bu arada şahsın evinde çelik yelek de ele geçirildi.

Polis operasyonda uzun namlulu silahın yanı sıra, 5 tabanca, pompalı tüfek, balta ele geçirdi. Polis gözaltına alınan şahısları emniyete götürerek sorguya aldı.

Zanlıların "suç işlemek amacıyla silahlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak" suçlarından sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...