İlişkili Haberler

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldız oyuncusu Gregory van der Wiel, 4.5 milyon dolar dolandırıldığı iddiasıyla Asayiş Şube Müdürlüğü'ne başvurdu. 

Avukatıyla birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen van der Wiel, İstanbul'da tanıştığı Ü.A. adlı Türk vatandaşının, ortak iş kurmak için kendisine teklifte bulunduğunu, bu amaçla çeşitli aralıklarla 4.5 milyon dolar para verdiği Ü.A'nın kendisini dolandırdığını ileri sürdü.

Polis ekiplerinin, Wiel'in şikayeti üzerine konuyla ilgili çalışma başlattığı öğrenildi.

A Haber'e açıklamalarda bulunan oyuncu, "Futbol kariyerim için Türkiye'ye geldim. Türkiye'nin insanlarını çok seviyorum. Ben iyi niyetle buraya geldim. Bir kaç ay sonra Ü.A. ile tanıştım. İş yapmayı teklif etti. güvendim o insana. Hatta birlikte bir okula gittik küçük çocuklarla buluştuk. Bana güvence verdi. Organizasyon yapacağız diye benden para istedi. 4 ay içinde sürekli para verdim. En son 4.5 milyon dolara kadar para verdim. sonra bizim organizasyon ne oldu diye sordum. Bu soruya karşılık '600 bin dolar daha verilmezse bu paraları unut, burası Türkiye hiç bir şey yapamazsın' dedi. Bir insan özel hayatında böyle dolandırılınca futbol hayatı dahil bütün hayatı etkileniyor. Ben burada futbol oynamayı ve yatırım yapmayı düşündüm ama maalesef böyle kötü bir insanla karşılaştım. Boksör Floyd ve Justin Bieber'ı getireceğini söyledi, bu isimleri kullanarak beni kandırdı. Türk adaletine güveniyorum bu tarz dolnadırıcılıkları sadece Türk adaleti durdurabilir" dedi.