Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'e Niğde Üniversitesi Rektörlüğü tarafından fahri doktora unvanı verildi.

Niğde Üniversitesi Kongre Salonu'nda gerçekleşen törene, Ferit Şahenk'in ailesi ile Doğuş Grubu üst düzey yöneticileri ve çalışanları da katıldı.

Niğde Üniversitesi öğrencilerinin de yoğun ilgi gösterdiği törende, Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Ferit Şahenk'e ve Doğuş Grubu'na Niğde'ye yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Rektör Prf. Dr. Adnan Görür ise 'Şahenk'e neden fahri doktora ünvanı verdiklerini' "Doğuş Grubu'nun son dört yılda üniversiteye yaptığı yatırım kamu yatırımlarının hepsini aktarsak dahi 4-5 yılda bitiremezdik" sözleriyle anlattı.

'İÇİNİZDEKİ GİRİŞİMCİYE ŞANS TANIYIN'
Şahenk ise öğrencilere, "İçinizdeki girişimci ruha hayal kurmasına, iyi analiz yapmasına, iyi takım oluşturmasına ve kendinize şans vermesine imkan tanıyın" diye seslendi.

Şahenk, şunları söyledi: "Rahmetli Ayhan Bey'in doğduğu güzel Niğdemizin topraklarında takdir görmek Şahenk ailesi ve yaptığı hizmetler, akıttığımız ter doğrultusunda Şahenk ailesi olarak Doğuş Grubu olarak çok duygulandırdı."

'FIRSATLARI KAÇIRMAYIN'
Öğrencilere uyarılarda da bulunan Şahenk, "Ben bir şey yapamam, burdan bir şey olmaz hissine kapılmayın fırsatları kaçırmayın fırsat treni hep istasyonda durmuyor. Doğuş Holding'in başkanı olarak bakmayın, bir kardeş dost olarak sesleniyorum ümidinizi kaybetmeyin buna kilitlenmezseniz bir şey olmuyor. Sık sık geleceğim bir tost bir ayran ısmarlarsınız diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Ferit Şahenk ailesine de kendisine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti: "Benim çalışma arkadaşlarımla aldığım tüm kararların uygulanmasında hep yanımda olan anneciğim, 24 saat çalışırken bana sürekli destek veren eşim ve canımdan çok sevdiğim kızkardeşime ve kızıma bana gösterdikleri hoşgörü için teşekkür etmek istiyorum."

DÜNYANIN İKİNCİ BÜYÜK SPOR AKADEMİSİ
Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahenk, müjdeli bir haber de verdi ve dünyanın ikinci büyük spor akademisini yapacaklarını söyledi.

Dersin ardından Ferit Şahenk, Niğde Üniversitesi Rektörü ve Niğde Valisi'yle birlikte babasının adını taşıyan Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Şahenk'e Niğde Üniversitesi öğrencilerinin ilgisi de yoğundu. Öğrencilerle bol bol fotoğraf çektiren Şahenk, kantinde öğrencilerin sorunlarını da dinledi.