Ferit Şahenk'e TBMM Üstün Hizmet Ödülü

45 yaşında herkese TBMM Üstün Hizmet Ödülü'nün nasip olmayacağını belirten Ferit Şahenk, konuşmasında Meclis'in kendisi için özel anlamını da anlattı.

13.07.2009 - 16:32

Ferit Şahenk'e TBMM Üstün Hizmet Ödülü

2006 yılından beri Türkiye'nin gelişimi, uluslararası alanda tanıtımı ve halkın refahı için yararlı hizmetlerde bulunanlara verilen Meclis Üstün Hizmet Ödülleri, bu yıl da sahiplerini buldu.

6'sı dernek ve vakıf, 62'si sivil toplum ve şahıs olmak üzere toplam 68 ödülü alan isimler arasında, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de vardı.

Valiler, milletvekilleri ve il özel idarelerinin teklifleri sonucu yapılan değerlendirmeyle verilen ödüller için Meclis Başkanı Toptan, "Yapılan hizmetin küçük bir karşılığı" dedi.

Toptan, törende şöyle konuştu:

"Sizlerin başta eğitim ve sağlık olmak üzere çeşitli alanlarda yaptığınız hizmetler, Türkiye'ye güç vermektedir. Her okul, her yeni hizmet birimi, yeni bir umudun ve heyecanın doğuşu demektir. Her hizmet adımı eğitimsizliğin, mesleksizliğin ve işsizliğin yenilmesi demektir. Her adım, her çaba evlatlarımızın gözünde başarmaya dair bir ümit kıvılcımıdır. Böylesi çabaları artırmak zorundayız. Bizim daha çok hizmet gönüllüsüne, daha çok millet sevdalısına ihtiyacımız vardır.

Hayırseverlerimize örnek oldukları, öncülük ettikleri bu davranış ve hizmetler için minnet ve şükran borçluyuz. Ben hepimize örnek olan bu değerli insanlara, herkes adına teşekkür ediyorum. Milletimize hizmet için servetlerini, kazançlarını harcayan siz değerli insanlara bu ödülleri gururla ve onurla veriyoruz. Yaptığınız yardımların ne kadar değerli olduğunu, milletine hizmet edenlerin ne kadar ulvi insanlar olduğunu göstermek için, küçük ama anlamının büyük olduğunu düşündüğümüz bu ödülü sizlere takdim ediyoruz."

Törende yaptığı konuşmada 45 yaşında bir insan olarak herkese bu yaşta ödülün nasip olmayacağını belirten Ferit Şahenk, "Meclis'in benim için çok özel bir anlamı var. Rahmetli babam Ayhan Şahenk, müteahhitliğe ilk olarak Meclis bahçesini düzenleyerek başlamıştı. Bu yüzden bu bina benim için çok anlamlı" dedi.

Şahenk, konuşmasında öğretmenlere de mesaj verdi, "Biz sadece okul yaptırmayacağız, kucaklamayı unuttuğumuz öğretmenlerimize de sahip çıkacağız" diye konuştu.

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'i Niğde Valiliği ve milletvekilleri TBMM Üstün Hizmet Ödülü'ne aday göstermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...